Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Tin Soldiers: Alexander The Great (PC)

Tin Soldiers: Aleksander Wielki PC

Tin Soldiers: Alexander The Great

Turowa gra strategiczna, której akcja koncentruje się wokół tytułowej postaci Aleksandra III Wielkiego zwanego Macedońskim, króla antycznej Macedonii od 336 roku p.n.e. Gra opowiada o najsłynniejszych podbojach słynnego wodza.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Tin Soldiers: Alexander The Great (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8października2004

15stycznia2006

pudełko PL

Turowa gra strategiczna zbudowana na systemie, w którym oponenci symultanicznie wydają rozkazy swoim wojskom, a następnie, po naciśnięciu określonego przycisku kończącego turę wydawania poleceń, obserwują jak są one wykonywane i jak toczy się bitwa. W czasie trwania tury ruchy zawodnicy mają tylko ograniczony wpływ na swoje wojska (możliwość wprowadzania drobnych poprawek). Po jej zakończeniu, ponownie przychodzi czas na wydawanie rozkazów, itd.

Akcja gry koncentruje się wokół tytułowej postaci Aleksandra III Wielkiego zwanego Macedońskim, króla antycznej Macedonii od 336 roku p.n.e. Gra opowiada o najsłynniejszych podbojach słynnego wodza, między innymi wojnie z perskim władcą Dariuszem III Kodomanusem (od 334 roku p.n.e) czy próbie zajęcia Indii (327 rok p.n.e.). Gra w zamierzeniach ma wiernie oddawać realia historyczne, dodatkowe walory edukacyjne produktu ujawniają się w licznych informacjach na temat aktualnej sytuacji czy scenkach przerywnikowych. Gracz w trakcie rozgrywki spotyka lub osobiście dowodzi jedną z czterech stron konfliktu: Grecją, Persją, Egiptem lub Indiami. Każda z nacji ma do dyspozycji kilka typów jednostek. W przypadku Egipcjan są to na przykład łucznicy, a u Greków ciężka kawaleria czy hoplici. Kampania singleplayer składa się z serii etapów o wzrastającym poziomie trudności, przewidziano również multiplayer.

Pomimo tego, iż jest to strategia turowa rozgrywana w nieruchomym otoczeniu, to jej oprawa wizualna zasługuje na uwagę. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą ręcznie rysowanych modeli znajdujących się na planszy jednostek, które wyraźnie nawiązują do figurek tworzonych przez miłośników prawdziwych gier planszowych. Pola bitew zostały ukazane w pełnym trójwymiarze, gracz może w ograniczonym stopniu manipulować widokiem. Dolną część ekranu zajmuje interfejs, na którym umieszczono na przykład mapę, okno z informacjami nadchodzącymi z pola bitwy, wszystkie najważniejsze przyciski czy też opis wybranej aktualnie jednostki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Wymagania wiekowe Tin Soldiers: Alexander The Great

12+

Wymagania sprzętowe Tin Soldiers: Aleksander Wielki

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 550 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64MB
  • 1 GB HDD
Panzer Command: Operation Winter Storm dla miłośników strategii turowych
Panzer Command: Operation Winter Storm dla miłośników strategii turowych

wiadomość25 lutego 2006

Przedstawiciele firmy Koios (Tin Soldiers: Alexander The Great, Tin Soldiers: Julius Caesar) poinformowali o pracach nad swoją najnowszą strategią turową, Panzer Command: Operation Winter Storm. Tym razem, w porównaniu z poprzednimi produkcjami tej firmy, diametralnie zmieni się teren działań. Akcja gry rzuci nas bowiem na Front Wschodni II Wojny Światowej.

Tin Soldiers: Julius Caesar w "złocie"

wiadomość20 kwietnia 2005

Kiedy w lutym bieżącego roku firma Koios Works po raz pierwszy poinformowała o pracach nad nową odsłoną serii Tin Soldiers, raczej nikt nie przypuszczał, że gra zostanie ukończona w tak szybkim tempie. A jednak cuda się zdarzają. W dzisiejszym oświadczeniu prasowym, jakie wystosował koncern Matrix Games – wydawca programu – czytamy, że Tin Soldiers: Julius Caesar osiągnął „złoty” status.

Nowa gra z serii Tin Soldiers
Nowa gra z serii Tin Soldiers

wiadomość4 lutego 2005

Firma Matrix Games podała właśnie do wiadomości, że wraz ze studiem Koios Works, pracuje nad kolejną grą z serii Tin Soldiers. Najnowsza produkcja będzie nosić tytuł Tin Soldiers: Julius Caesar. Termin premiery tej produkcji nie jeszcze znany.

Świąteczne obniżki w Matrix Games

wiadomość12 grudnia 2004

Znakomity prezent świąteczny, dla wszystkich fanów gier strategicznych, przygotowała firma Matrix Games. Otóż od 10 grudnia tego roku do 3 stycznia 2005 najlepsze gry tego gatunku wydawane właśnie przez Matrix Games można nabyć po obniżonych cenach (o 10 USD, czyli ok. 32 zł taniej).

Tin Soldiers: Alexander the Great w "złocie"

wiadomość4 października 2004

Studio Koios Works oraz koncern Matrix Games poinformowały w dniu wczorajszym, że ich najnowsza produkcja – Tin Soldiers: Alexander the Great – osiągnąwszy „złoty status” powędrowała do tłoczni i już wkrótce znajdzie się na sklepowych półkach – dokładniej w październiku.