Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Battleground 8: Prelude to Waterloo (PC)

Battleground 8: Prelude to Waterloo PC

Ósma odsłona znakomitej serii strategii historycznych Battleground. Tym razem możemy przeżyć dwie bitwy: pod Ligny i Quatre-Bras, które mimo zwycięstwa Napoleona bardzo go osłabiły i zdecydowały o późniejszej klęsce wielkiego wodza pod Waterloo.

Strategiczne | turowe | epoka napoleońska | 2D | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Battleground 8: Prelude to Waterloo (PC)

producent: TalonSoft Inc.

wydawca PL: MarkSoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30września1997

12lutego1998

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kolejna już, ósma odsłona kultowej serii strategicznej, wykreowanej przez Johna Tillera i firmę TalonSoft. W tej części gry twórcy kontynuują wątek czasów napoleońskich, zapoczątkowany przez Waterloo i Napoleon in Russia.

16 czerwca 1805 r. miały miejsce 2 bitwy, którymi powracający z wygnania na Elbie Napoleon pragnął ponownie utorować sobie drogę do władzy. W starciach, jakie odbyły się pod Ligny i Quatre-Bras, mimo przewagi sił sprzymierzonych, decydujące okazało się niezdecydowanie marszałka Neya, wskutek którego Bonapartemu udało się odnieść zwycięstwo. Sukces był jednak połowiczny: w walce przetrwało wystarczająco wielu żołnierzy wroga, aby dwa dni później w bitwie pod Waterloo zadać Napoleonowi decydujący cios.

Cechą charakterystyczną serii jest niezrównany realizm i historyczna dokładność. Autorzy wiernie odtwarzają autentyczne mundury i ekwipunek wojsk biorących udział w potyczce. Ruchy pułków ukazane są z dokładnością do 100 metrów, bo tyle mniej więcej odwzorowuje jedno pole na heksagonalnej mapie bitwy. Zgodnie z tradycją cyklu gracze mogą wziąć udział w obu pełnych bitwach, bądź rozegrać jeden z 20 scenariuszy, w których stanąć możemy po dowolnej ze stron konfliktu.

Pod względem technicznym gra nie wprowadza żadnych nowości. Produkcja nadal bazuje na dobrze znanym silniku Battleview, zmodyfikowanym przy okazji szóstej odsłony gry. Charakterystyczna dbałość autorów o szczegóły i jakość grafiki widoczna jest zwłaszcza w izometrycznym widoku 3D. Tradycyjnie dla serii, wielbiciele rywalizacji z żywym przeciwnikiem mogą zmierzyć się z przyjaciółmi poprzez Internet lub pocztę e-mail.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / E-mail     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Battleground 8: Prelude to Waterloo

Wymagania wiekowe Battleground 8: Prelude to Waterloo

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Battleground 8: Prelude to Waterloo

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 486DX2 66 MHz
  • 8 MB RAM
  • 10 MB HDD
  • Windows 3.x/95
Matrix Games i dalekosiężne plany związane z seriami Battleground oraz Campaign

wiadomość11 października 2005

Fani dość już leciwych gier z serii Battleground oraz Campaign, być może już niedługo będą mogli dostać w swoje ręce ulepszone ich wersje. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi przedstawicieli firmy Matrix Games, która całkiem niedawno nabyła prawa wydawnicze do wspomnianych tytułów.