Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2008, 10:17

10tacle Studios zbankrutowało

Niemiecki wydawca i developer, który pod swoimi skrzydłami miał takie tytuły i serie gier, jak: GTR, GT Legends, Codename: Panzers czy Black Buccaneer ogłosił upadłość.

Niemiecki wydawca i developer, który pod swoimi skrzydłami miał takie tytuły i serie gier, jak: GTR, GT Legends, Codename: Panzers czy Black Buccaneer ogłosił upadłość.

Nie pomogło niemal 10 milionów dolarów, jakie firma otrzymała od inwestorów – pieniądze te miały pomóc uzyskać płynność finansową i wyjść z kłopotów. Niestety – zbyt intensywny rozwój, studia przekraczające budżety, opóźnione premiery i 92% spadek wartości akcji na giełdzie wymusiły ogłoszenie upadłości przez 10tacle Studios.

10tacle Studios zbankrutowało - ilustracja #1

Pierwszy w kolejce do zamknięcia jest belgijski oddział – 10tacle Studios Belgium, który zajmował się developingiem inspirowanej parkourem, taktycznej platformówki Totems. Zaraz po nim zamknięte zostaną kolejne studia należące do 10tacle. Zatem los tej gry jest mocno zagrożony, by nie powiedzieć przesądzony – podobnie sprawa ma się z powstającym space MMO Black Prophecy czy grą fantasy Elveon (której produkcja z resztą już wcześniej została wstrzymana – teraz wiemy dlaczego).

Nie powinni się jednak martwić miłośnicy wyścigowych symulacji – podlegające pod 10tacle londyńskie studio Blimey Games ma się świetnie i wszystkie jego gry również. Zapowiadana jakiś czas temu gra na licencji Ferrari z pewnością się ukaże, a ponadto firma podpisała niedawno umowę na nie ogłoszoną jeszcze grę dla dużego wydawcy. Zatem cieszmy się, że nie wszyscy pójdą na dno wraz z firmą-matką.

gry