Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOXPS2
Okładka Pirates: Legend of the Black Buccaneer (PC)

Black Buccaneer

Pirates: Legend of the Black Buccaneer

Black Buccaneer to rozbudowana gra akcji/TPP z elementami przygodowymi (action-adventure) oraz domieszką horroru.

Akcji | TPP | piraci

Okładka Pirates: Legend of the Black Buccaneer (PC)

data premiery gry:

27lip2006

PC

15sie2006

PS2

29wrz2006

XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Black Buccaneer to rozbudowana gra akcji/TPP z elementami przygodowymi (action-adventure) oraz domieszką horroru. Fabuła programu przenosi osoby siedzące przed konsolami na Karaiby kilka wieków przed czasami obecnymi oraz przedstawia piracki świat, gdzie mistyczne moce voodoo stoją na porządku dziennym.

Graczom przypada tutaj rola młodego marynarza, Francisa Blade'a. Statek, którym ów jegomość płynął do Nowego Świata został zniszczony w czasie morskiego sztormu. Na szczęście Francis ocalał i udało mu się w jednym kawałku dotrzeć na nieznaną wcześniej wyspę. Tam odnalazł tajemniczy, magiczny amulet voodoo, dający właścicielowi nadprzyrodzone moce tytułowego Czarnego Korsarza. Blade poznaje również historię legendarnego skarbu piratów, ukrytego na wyspie, którą niespodziewanie nawiedził. Dysponując nową mocą i nie zważając przez to na jakiekolwiek niebezpieczeństwa, Francis rozpoczyna poszukiwania jakże cennego skarbu...

Twórcy z francuskiego zespołu developerskiego Widescreen Games oddali do przejścia 26 poziomów, rozgrywających się w dziewięciu zróżnicowanych środowiskach (plaża, dżungla, rozmaite labirynty, etc.). Podczas rozgrywki prowadzimy jedną z dwóch grywalnych postaci: wspomnianych Francisa Blade'a oraz jego voodoo alter ego (każdy bohater dysponuje innymi cechami i umiejętnościami, np. Czarny Korsarz najlepiej spisuje się w walce z wieloma przeciwnikami, z kolei Francis skutecznej pokonuje sekcje zręcznościowe). Na drodze graczy stają rozmaici przeciwnicy (potwory), do pokonania których można wykorzystywać różne bronie (m.in. miecz). Należy również z powodzeniem unikać szeregu pułapek zastawionych na wszystkich śmiałków, marzących o zdobyciu skarbu.

Oprawa graficzna Black Buccaneer wykonana jest w pełnym trójwymiarze, z dużą dbałością zarówno o wygląd otoczenia (dopracowane obiekty), jak i modele postaci, czy też animacje ich ruchów. Autorzy opisywanego tytułu zaimplementowali także realistycznie efekty oświetlenia oraz cieniowania. Kolejne wydarzenia obserwujemy w grze z perspektywy trzecioosobowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 355 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 11,99 PLN

Wymagania wiekowe Pirates: Legend of the Black Buccaneer

12+

Wymagania sprzętowe Black Buccaneer

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 3.2 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
10tacle Studios zbankrutowało

wiadomość8 sierpnia 2008

Niemiecki wydawca i developer, który pod swoimi skrzydłami miał takie tytuły i serie gier, jak: GTR, GT Legends, Codename: Panzers czy Black Buccaneer ogłosił upadłość.

PC
PS2
XBOX