Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOXPS2
Okładka Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow (PC)

Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow

The Legend of Jack Sparrow to następca wydanych w 2003 roku Pirates of the Caribbean.

Akcji | TPP | piraci | filmy

Okładka Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow (PC)

data premiery gry:

anulowana

XBOX

27cze2006

PS2

29cze2006

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Legend of Jack Sparrow to następca wydanych w 2003 roku Pirates of the Caribbean. W przeciwieństwie do poprzednich, „pirackich” produkcji firmy Bethesda Softworks, które były utrzymane w stylu Sid Meier's Pirates! (żeglujemy swoim okrętem, prowadzimy morskie batalie plus czasem schodzimy na ląd), gracze mają tutaj do czynienia z rozbudowaną grą akcji/TPP z elementami przygodowymi i role-playing, której fabuła koncentruje się wokół karier dwóch postaci: kapitana Jacka Sparrowa oraz Willa Turnera.

W sumie, przygotowano do przejścia około 15 zróżnicowanych środowiskowo poziomów. Prowadzony bohater spędza trochę czasu na opuszczonej wyspie, gdzie eksploruje wraki statków czy nieznane jaskinie. Podczas przygody łupi również port Nassau. Rozmaite zadania, postawione przed graczami, można podzielić na główne (ich wykonanie jest warunkiem do przejścia dalej), jak i poboczne (opcjonalne, jakie nie mają większego wpływu na rozwój scenariusza). W grze nie brakuje także różnych zagadek logicznych do rozwiązania. Fabuła przewiduje też momenty rodem z gier typu „stealth”, np. dyskretne skradanie się za plecami przeciwników.

Sporo uwagi przywiązano do rozgrywania wirtualnych pojedynków z użyciem rozmaitej broni białej. Poszczególne walki są szybkie oraz efektownie zrealizowane. Z czasem i rosnącą liczbą zwycięstw w zmaganiach z oponentami, prowadzona postać uczy się nowych technik władania orężem, nowych ciosów, czy sztuczek, które zaskakują rywali, jak również znajduje coraz lepsze wyposażenie bojowe. Warto także wykorzystywać do własnych celów otoczenie. Przykładowo można sprytnie zwabić niczego niespodziewających się wrogów do zdradliwych dołów, za pomocą lin uruchomić spadające pułapki oraz korzystać z materiałów wybuchowych. Postępy w rozgrywce nagradzane są rozmaitymi sekretami oraz power-upami.

Wirtualne zmagania prezentowane są z perspektywy trzeciej osoby (zza pleców głównej postaci). Oprawa graficzna została starannie wykonana. Wszystkie modele bohaterów oraz otoczenia prezentują dobry poziom, animacja programu nie zwalnia nawet przy pojedynkach z większą liczbą przeciwników. Co ciekawe, w Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow zaimplementowano także tryb cooperative dla dwóch osób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 781 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Gry podobne do Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow

Klasyfikacja PEGI Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow - recenzja gry
Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow - recenzja gry

Recenzja 25 września 2006, 14:45

Podczas gry obejmiemy kontrolę nad Kapitanem Sparrowem oraz, wymiennie, Willem i Elizabeth. Ich obecność w poszczególnych misjach wydaje się kaprysem twórców, bowiem poza kilkoma wyjątkami (takimi jak Rum Island czy rezydencja gubernatora Port Royale) zostały one dodane tylko po to, by ubarwić opowieść snutą przez Jacka. Umiejętności bojowe naszych bohaterów rozwijamy za pomocą złota, które znaleźć możemy w skrzyniach ze skarbami oraz przy zwłokach pokonanych przeciwników. Każda postać dysponuje osobną pulą pieniędzy na ulepszenia, jednak ilość złota zliczana jest dla wszystkich po równo, niezależnie od tego, kto otworzył skrzynię czy zebrał leżące na ziemi monety. Takie rozwiązanie sprawia, że większość ulepszeń jesteśmy w stanie wykupić już w połowie gry, szczególnie, że w żadnej misji nie da się narzekać na niedobór skarbów. Jeśli chodzi o ulepszenia mieczy, o których wspomniałem wcześniej, to są one przede wszystkim wizualne – ilość obrażeń jakie zadajemy poszczególnymi rodzajami broni nie zmienia się w sposób zbyt wyraźny, natomiast w późniejszych etapach biegamy z piracką wersją mieczy świetlnych... co prezentuje się dość zabawnie.

PC
PS2
XBOX