Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2006, 10:14

autor: Krooliq

Inon Zur kompozytorem muzyki do Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow

Choć amerykańska premiera gry Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow odbyła się już ponad tydzień temu, to dopiero teraz firma Bethesda Softworks postanowiła pochwalić się i podać nazwisko osoby odpowiedzialnej za stworzenie muzyki do omawianego programu.

Choć amerykańska premiera gry Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow odbyła się już ponad tydzień temu, to dopiero teraz firma Bethesda Softworks postanowiła pochwalić się i podać nazwisko osoby odpowiedzialnej za stworzenie muzyki do omawianego programu. A tą osobą okazuje się być doskonale znany w branży elektronicznej rozrywki artysta Inon Zur.

Inon Zur kompozytorem muzyki do Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow - ilustracja #1

Niewtajemniczonym przypomnijmy, że Inon Zur to kompozytor znany w szczególności z tworzenia ścieżek dźwiękowych do gier, filmów oraz telewizyjnych seriali. Na liście stworzonych przez Zura soundtracków do gier znaleźć możemy takie tytuły, jak: Baldur’s Gate 2: Throne of Bhaal, Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, Icewind Dale 2, Lionheart: Legacy of the Crusader, Syberia 2, Prince of Persia: Warrior Within oraz The Two Thrones, a także Warhammer 40 000: Dawn of War – Dark Crusade.

The Legend of Jack Sparrow to następca wydanych w 2003 roku Piratów z Karaibów (Pirates of the Caribbean). W przeciwieństwie do poprzednich, „pirackich” produkcji firmy Bethesda Softworks, które były utrzymane w stylu Sid Meier's Pirates! (żeglujemy swoim okrętem, prowadzimy morskie batalie plus czasem schodzimy na ląd), gracze mają tutaj do czynienia z rozbudowaną grą akcji/TPP z elementami przygodowymi i role-playing, której fabuła koncentruje się wokół karier dwóch postaci: kapitana Jacka Sparrowa oraz Willa Turnera.

Program ukazał się w wersji PC oraz na konsolę PlayStation 2. Jeśli chodzi o nasz kraj, to na razie nic nie słychać o zainteresowaniu tym tytułem któregoś z rodzimych dystrybutorów.

Więcej informacji na temat Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow znajdziecie na łamach naszego serwisu.