Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 lipca 2006

Toyota zareklamuje swoje samochody w Anarchy Online
Toyota zareklamuje swoje samochody w Anarchy Online

Vercetti, 19 lipca 2006, 17:02

Firma Massive znana jest światu jako koncern specjalizujący się w umieszczaniu różnych reklam w grach video. Ta należąca do Microsoftu korporacja od wielu miesięcy współpracuje z ekipą FunCom, wydawcą sieciowego Anarchy Online.

Clive Barker's Jericho w 2007 roku

eLKaeR, 19 lipca 2006, 16:44

Dobrze zapowiadająca się gra pt. Demonik została niestety zapuszkowana na początku bieżącego roku. Przedsięwzięcie to wspierał słynny powieściopisarz i reżyser nazwiskiem Clive Barker – twórca filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł. Człowiek ów nie zraził się jednak niepowodzeniem i firmuje zapowiedziany właśnie projekt o tytule Clive Barker's Jericho, realizowany pod skrzydłami Codemasters Software.

Oficjalna zapowiedź The New Zealand Story w wersji dla Nintendo DS
Oficjalna zapowiedź The New Zealand Story w wersji dla Nintendo DS

eLKaeR, 19 lipca 2006, 15:55

Nazwę The New Zealand Story doskonale pamiętają zapewne starsi gracze, gdyż owa platformówka święciła niegdyś triumfy m.in. na platformie Atari ST i Commodore 64. Pierwsza wersja niniejszej pozycji pojawiła się w salonach z automatami już w 1988 roku, a teraz powstaje nowa edycja z myślą o mobilnej konsoli Nintendo DS. Potwierdzają się więc nieoficjalne doniesienia sprzed niespełna dwóch tygodni.

Cartoon Network tworzy własne MMO

Vercetti, 19 lipca 2006, 15:55

Znana na całym świecie telewizja Cartoon Network od dawna nosiła się z zamiarem stworzenia własnej gry komputerowej z prawdziwego zdarzenia. Jej szefowie nie kryli, że ich głównym celem jest spektakularne wejście na rynek MMO. Już wkrótce będą oni mieli szansę na zrealizowanie swoich marzeń.

Firma Sony Electronics przedstawiła pierwszą nagrywarkę płyt Blu-ray do PC
Firma Sony Electronics przedstawiła pierwszą nagrywarkę płyt Blu-ray do PC

Krystian Smoszna, 19 lipca 2006, 15:50

Pierwsza nagrywarka płyt Blu-ray firmy Sony Electronics, przeznaczona do użytku domowego, będzie kosztować około 750 dolarów – ogłosili wczoraj przedstawiciele koncernu. Urządzenie o nazwie BWU-100A, które współpracuje z komputerami osobistymi, pojawi się na rynku już w sierpniu.

Graficzna technologia ze stajni NVIDIA w iPodach?

eLKaeR, 19 lipca 2006, 15:15

Kieszonkowe odtwarzacze multimedialne z rodziny iPod (za wyjątkiem najmniejszego modelu o nazwie Shuffle) potrafią już teraz uruchamiać cztery proste gry (m.in. nieskomplikowane zręcznościówki). Korporacja Apple Computer być może nie poprzestanie na tym małym kroku w kierunku branży elektroniczno-rozrywkowej, bowiem w Internecie pojawiły się właśnie interesujące doniesienia zza kulis.

Zapowiedziano Guild Wars: Nightfall
Zapowiedziano Guild Wars: Nightfall

Vercetti, 19 lipca 2006, 12:39

Już wkrótce wielbiciele sieciowych gier RPG dostaną w swoje ręce drugie, po Factions, rozszerzenie do dzieła ekipy ArenaNet – Guild Wars. Dodatek nosić będzie nazwę Nightfall i otworzy przed nami zupełnie nową kampanię, wzbogaconą o dwie kolejne profesje bohaterów.

Pierwszy dodatek do SpellForce II w drodze
Pierwszy dodatek do SpellForce II w drodze

Vercetti, 19 lipca 2006, 11:32

Zgodnie z panującymi ostatnio trendami JoWood postanowił skorzystać z popularności swojej nowej mieszanki RPG z RTS-em i postanowił wzbogacić ją o dodatek. Będzie nim Dragon Storm, pierwszy oficjalny add-on do gry SpellForce II: Czas Mrocznych Wojen.

A Quiet Weekend in Capri do kupienia w elektronicznym systemie dystrybucji
A Quiet Weekend in Capri do kupienia w elektronicznym systemie dystrybucji

Krooliq, 19 lipca 2006, 10:59

Firma Adventure's Planet poinformowała, że od wczoraj jest już dostępna do kupienia i pobrania anglojęzyczna wersja przygodówki A Quiet Weekend in Capri.

Neverwinter Nights 2 – premiera przesunięta
Neverwinter Nights 2 – premiera przesunięta

Krooliq, 19 lipca 2006, 10:28

Wszystkie osoby niecierpliwie oczekujące na premierę gry Neverwinter Nights 2 będą musiały uzbroić się w cierpliwość. Wydawca programu, koncern Atari poinformował właśnie, że debiut rynkowy „dwójki” zostaje przesunięty.

Poznaliśmy soundtrack do Lumines II
Poznaliśmy soundtrack do Lumines II

Metatron, 19 lipca 2006, 10:25

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że niedługo poznamy listę wykonawców, których utwory znajdą się w wyczekiwanej kontynuacji logiczno-muzycznego hitu na PSP Lumines II. 18 lipca Buena Vista Games ogłosiła pełny soundtrack gry.

Nowa łata do SiN Episodes: Emergence w drodze
Nowa łata do SiN Episodes: Emergence w drodze

Krystian Smoszna, 19 lipca 2006, 10:21

Jeszcze w tym tygodniu firma Ritual Entertainment opublikuje nową łatę do gry SiN Episodes: Emergence. Patch nie tylko wyeliminuje irytujące błędy, ale wprowadzi również trzy premierowe mapy do trybu Arena.

WarPath w amerykańskich sklepach
WarPath w amerykańskich sklepach

Krooliq, 19 lipca 2006, 10:04

Firma Groove Games poinformowała, że wczoraj do sklepów na terenie Stanów Zjednoczonych trafił FPS o nazwie WarPath. Program ukazał się w wersji PC oraz na konsolę Xbox.

THQ otworzyło nowe studio developerskie

Metatron, 19 lipca 2006, 09:23

THQ Inc. powołało do życia nowe studio developerskie zajmujące się tworzeniem gier na konsole nowej generacji. Studio nazywa się Incinerator i swoją siedzibę ma w mieście Carlsbad w Kalifornii.

Loki dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku
Loki dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku

Krystian Smoszna, 19 lipca 2006, 09:17

Produkt firmy Cyanide Studios o nazwie Loki nie ukaże się w terminie. Pierwotnie planowana na wrzesień gra zaliczyła opóźnienie.

Top 10 gier w US (PC) (19/07/06)
Top 10 gier w US (PC) (19/07/06)

Krystian Smoszna, 19 lipca 2006, 08:24

Przedstawiamy dwudzieste szóste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD. Ranking obejmuje programy sprzedane w okresie od 2 do 8 lipca 2006 roku.

Gra sojusznikiem w walce z rakiem
Gra sojusznikiem w walce z rakiem

Metatron, 19 lipca 2006, 08:05

W czasie medialnej nagonki na gry, cenzurowania, zakazywania sprzedaży i wytykania zgubnego ich wpływu na młodego odbiorcę istnieją ludzie, którzy dostrzegają siłę drzemiącą w tej gałęzi rozgrywki i myślą o tym, jak wykorzystać ją do szlachetnych celów. Tak właśnie narodził się projekt Re-Mission, gry na PC będącej silnym sojusznikiem w walce z… rakiem.