Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 lipca 2006

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Czerwiec 2006

Redakcja GRYOnline.pl, 3 lipca 2006, 20:18

Bardzo zachowawczo prezentuje się siedemnaste zestawienie najczęściej wyszukiwanych na GOL-u tytułów gier. Ot, tradycyjnie naprawdę niewiele nowości pojawia się na rynku z początkiem wakacji.

Strata Atari większa niż zakładano

Jiker, 3 lipca 2006, 15:37

Firma Atari zweryfikowała przedstawione niedawno wyniki finansowe osiągnięte w poprzednim roku fiskalnym, którego koniec przypadł na dzień 31 marca 2006 roku. Okazało się, że straty są większe niż wstępnie się spodziewano.

Fizyczna technologia ATI dopiero w przyszłym roku

Vercetti, 3 lipca 2006, 15:30

Przed kilkoma tygodniami koncern ATI poinformował, że planuje stworzyć konkurencję dla coraz popularniejszej firmy AGEIA. Asem w rękawie amerykańskiego giganta miały być karty graficzne, potrafiące zająć się jednocześnie aspektami wizualnymi i fizycznymi.

36 milionów konsol nowej generacji w USA do końca 2008 roku?

Jiker, 3 lipca 2006, 15:25

Analitycy wszelkiego rodzaju, starają się bardzo często wpłynąć przy pomocy swoich raportów na określony rynek. Nie inaczej jest w tym wypadku. Mianowicie, renomowany serwis Gamasutra przedstawił proroctwa Jasona Andersona, dotyczące przyszłości rynku gier. Dyrektor ds. badań grupy International Development stara się przewidzieć m.in. przyszłą sprzedaż konsol nowej generacji.

Pierwsze screeny z Samurai Warriors 2 w wersji na Xboxa 360
Pierwsze screeny z Samurai Warriors 2 w wersji na Xboxa 360

BK, 3 lipca 2006, 14:35

Microsoft nie poddaje się w walce o japoński rynek. Kilka dni temu informowaliśmy Was o nowej grze z samurajami w roli głównej zmierzającej na Xboxa 360, czyli Kengo Zero, dziś prezentujemy pierwsze screeny z podobnej pozycji, zatytułowanej Samurai Warriors 2.

Już jest grywalny single player w Halo 3

Metatron, 3 lipca 2006, 14:21

Miesiąc temu pisaliśmy o przeprowadzanych testach trybu multiplayer w wyczekiwanym przez wielu Halo 3. Tym razem na stronie twórców gry - bungie.net - możemy przeczytać o testach kampanii dla jednego gracza.

Japończycy kupili już milion sztuk Winning Eleven 10
Japończycy kupili już milion sztuk Winning Eleven 10

Vercetti, 3 lipca 2006, 14:10

Najnowsza kopanka firmy Konami zadebiutowała w Kraju Kwitnącej Wiśni dokładnie 27 kwietnia. Z tego też powodu warto odnotować fakt, że w ciągu dwóch miesięcy od początku swej rynkowej obecności Winning Eleven 10 znalazło w Japonii milion nabywców.

Armed Assault – premiera przesunięta
Armed Assault – premiera przesunięta

Krooliq, 3 lipca 2006, 13:36

Wszystkie osoby oczekujące na premierę taktycznej gry akcji o nazwie Armed Assault będą musiały uzbroić się w cierpliwość. Odpowiadające za produkcję tego tytułu studio Bohemia Interactive poinformowało, że debiut rynkowy programu zostaje przesunięty z czerwca na bardziej ogólny termin, mianowicie trzeci kwartał bieżącego roku.

Sonic The Hedgehog i Full Auto 2 tytułami startowymi PS3
Sonic The Hedgehog i Full Auto 2 tytułami startowymi PS3

Vercetti, 3 lipca 2006, 13:32

Scott Steinberg z amerykańskiego oddziału firmy SEGA w wywiadzie dla serwisu GamesDaily potwierdził, że platformówka Sonic The Hedgehog oraz wyścigi Full Auto 2: Battlelines będą tytułami startowymi konsoli PlayStation 3. Oznacza to jednocześnie, iż obie pozycje ujrzymy na rynku już w listopadzie.

Firma Hudson udostępnia demo gry Milion’s Star Paradise
Firma Hudson udostępnia demo gry Milion’s Star Paradise

BK, 3 lipca 2006, 13:06

Logiczno-zręcznościowa gra Milion’s Star Paradise to nowa propozycja firmy Hudson dla wszystkich posiadaczy przenośnej konsoli Nintendo DS. Ci, którzy zastanawiają się nad jej zakupem, mogą sprawdzić w akcji wersję demonstracyjną.

Sony powinno obniżyć cenę PS3 - mówi szef UbiSoftu

Metatron, 3 lipca 2006, 12:04

Szef francuskiego wydawcy UbiSoft Yves Guillemot uważa, że Sony powinno obniżyć cenę PS3 w 2007 roku, jeżeli chce wygrać z konkurencyjną konsolą Microsoftu.

Konkurs Ghost Recon: Advanced Warfighter - gra za friko! zakończony
Konkurs Ghost Recon: Advanced Warfighter - gra za friko! zakończony

Solnica, 3 lipca 2006, 10:39

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Ghost Recon: Advanced Warfighter. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Dodatkowy podatek dla Sony

Metatron, 3 lipca 2006, 10:38

Mało, że japońscy producenci krzywo patrzą na cenę nowej konsoli Sony, to jeszcze firma zastała obłożona dodatkowym podatkiem w wysokości 27,9 miliardów jenów (243 miliony dolarów) za transakcję Sony Computer Entertainment Incorporated z amerykańską filią japońskiego giganta i produkcję DVD i CD w Stanach Zjednoczonych.

Mythic będzie pracował na rozwojem Ultimy. Pytanie tylko jakiej?

Łosiu, 3 lipca 2006, 09:59

Dwa tygodnie temu świat dowiedział się o przejęciu, do tej pory, niezależnego developera gier z gatunku MMO – Mythic Entertainment – przez firmę Electronic Arts. Reakcje fanów na tą wieść były mieszane. Z jednej strony zastrzyk gotówki, z drugiej armia księgowych, która nie ma nic wspólnego z hasłem „kreatywne myślenie”. W weekend pojawiły się informacje o pierwszych konsekwencjach wykupu Mythica.

Digital Illusions obiecuje mniej błędów w Battlefield 2142
Digital Illusions obiecuje mniej błędów w Battlefield 2142

Krystian Smoszna, 3 lipca 2006, 09:51

Redaktorzy magazynu Computer and Video Games złożyli wizytę w siedzibie szwedzkiej firmy Digital Illusions, aby przyjrzeć się pracom nad nową odsłoną cyklu Battlefield. Uzyskali tam zapewnienie producentów, że gra będzie miała mniejszą ilość błędów niż Battlefield 2.

Na co czekają gracze z Japonii?

BK, 3 lipca 2006, 09:35

Najpopularniejsze japońskie czasopismo poświęcone elektronicznej rozrywce, czyli słynne Famitsu, opublikowało kolejną listę najbardziej oczekiwanych przez graczy tytułów. Przyjrzyjmy się, jakich pozycji wypatrują mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni.

FunCom testuje grę Age of Conan: Hyborian Adventures
FunCom testuje grę Age of Conan: Hyborian Adventures

Krystian Smoszna, 3 lipca 2006, 09:10

Firma FunCom opublikowała w piątek oficjalne oświadczenie prasowe, w którym poinformowała o rozpoczęciu pierwszej fazy beta-testów gry Age of Conan: Hyborian Adventures.

Magazyn Sports Illustrated For Kids ujawnia datę premiery Wii
Magazyn Sports Illustrated For Kids ujawnia datę premiery Wii

BK, 3 lipca 2006, 09:03

Wciąż czekamy na ogłoszenie przez firmę Nintendo dnia, w którym ich nowa stacjonarna konsola pojawi się na półkach sklepowych. Bardzo konkretne informacje na temat premiery Wii podał właśnie magazyn Sports Illustrated For Kids.

Trwają zaawansowane prace nad nowymi mapami do gry Prey
Trwają zaawansowane prace nad nowymi mapami do gry Prey

Krystian Smoszna, 3 lipca 2006, 08:04

Po ukończeniu gry Prey, pracownicy firmy Human Head Studios udali się na zasłużony odpoczynek. Nie wszyscy jednak mogą myśleć o wakacjach. Część członków studia, z Chrisem Rhinehartem na czele – koncentruje się nad produkcją pierwszego dodatku do programu.