Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 lipca 2006

Poradnik: Resident Evil 4

Redakcja GRYOnline.pl, 20 lipca 2006, 18:46

Gra „Resident Evil 4” wprawdzie jest czwartą odsłoną serii, ale z poprzedniczkami ma niewiele wspólnego. Z „survival horror” przeistoczyła się w coś na kształt „action horror”. Zapomnij o głodzie strzeleckim, gdyż ilość amunicji jaka opuści magazynki Twoich giwer jest nieporównywalnie większa od tej, z poprzednich części.

Oficjalna europejska strona Wii wystartowała
Oficjalna europejska strona Wii wystartowała

BK, 20 lipca 2006, 13:13

Choć stworzona przez Nintendo amerykańska witryna internetowa poświęcona konsoli Wii dostępna jest od jakiegoś czasu, w sieci właśnie pojawiła się jej wersja przeznaczona dla Europejczyków.

Nowa gra z serii Crash Bandicoot zmierza na Nintendo Wii
Nowa gra z serii Crash Bandicoot zmierza na Nintendo Wii

BK, 20 lipca 2006, 12:24

Seria Crash Bandicoot zadebiutowała jeszcze za czasów pierwszej konsoli Playstation, a jej sympatyczny główny bohater był nawet swego czasu kandydatem na maskotkę firmy Sony. Jak wiemy, czasy się zmieniły i coś, co kilka lat temu było nie do pomyślenia, właśnie stało się faktem.

„Złoty” Safecracker
„Złoty” Safecracker

Krooliq, 20 lipca 2006, 11:33

Firma The Adventure Company ogłosiła, że gra przygodowa o nazwie Safecracker: The Ultimate Puzzle Adventure osiągnęła właśnie „złoty” status, a płyta-matka powędrowała do tłoczni.

Polacy z Nibris znaleźli wydawcę dla gry Sadness
Polacy z Nibris znaleźli wydawcę dla gry Sadness

BK, 20 lipca 2006, 11:24

Krakowskie studio deweloperskie Nibris od kilku miesięcy pracuje nad grą Sadness przeznaczoną dla konsoli Nintendo Wii. Po wielu tygodniach poszukiwań, w końcu udało im się znaleźć wydawcę dla tego tytułu, a co za tym idzie – gracze oczekujący na tą nietypową pozycję mogą być spokojni o jej przyszłość.

Dungeon Siege 2: Broken World w „złocie”
Dungeon Siege 2: Broken World w „złocie”

Krooliq, 20 lipca 2006, 11:01

Firma 2K Games poinformowała, że prace nad pierwszym dodatkiem do popularnej gry akcji/cRPG Dungeon Siege 2, noszącym podtytuł Broken World, dobiegły końca, tym samym program uzyskał „złoty” status i odjechał do tłoczni.

Niemcy jednak pograją w Dead Rising

Metatron, 20 lipca 2006, 09:47

Niedawno sieć obiegła informacja, że zapowiadana na wrzesień na X360 gra Dead Rising dostała zakaz sprzedaży w Niemczech. Internetowy serwis 1up.com skontaktował się z Capcom w celu oficjalnego wyjaśnienia sprawy. Po kilku godzinach oczekiwania nadeszła odpowiedź. Gra ukaże się 8 września. Niemieccy gracze mogą spać spokojnie.

Pierwsza wersja scenariusza ekranizacji Halo odrzucona

Metatron, 20 lipca 2006, 08:47

Alex Garland, scenarzysta znany choćby z napisania skryptu do filmu 28 Dni Później nie zdołał sprostać zadaniu przeniesienia fabuły bestsellerowej serii Halo na filmowy scenariusz.

Mangowa Joanna d'Arc w nowej grze fabularnej twórców ósmej części Dragon Quest

eLKaeR, 20 lipca 2006, 06:23

Ostatnim wielkim dziełem developerów z japońskiej firmy Level 5 była pozycja pt. Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King. Teraz dalekowschodni twórcy szykują zachodnią wersję jeszcze jednego produktu dla PlayStation 2, czyli Rogue Galaxy. Na tym jednak nie koniec, gdyż właśnie zapowiedziano grę z gatunku cRPG, dedykowaną PlayStation Portable i opowiadająca historię słynnej Joanny d'Arc.

Dead or Alive 4 również w wersji demo
Dead or Alive 4 również w wersji demo

eLKaeR, 20 lipca 2006, 06:06

Bijatyka o nazwie Dead or Alive 4 dostępna jest w Europie już od blisko pół roku – grę zrecenzowaliśmy w lutym i wystawiliśmy jej Rekomendację GRY-OnLine. Zapewne wśród użytkowników konsoli Xbox 360 znajdą się osoby, które nie miały jeszcze styczności z "czwórką" i wahają się przed jej zakupem. Właśnie z myślą o takich ludziach szykowana jest wersja demonstracyjna dzieła developerów z Team Ninja.

Zamiast Colin McRae Rally 2007 będzie (także na PC) DIRT: Colin McRae Off-Road
Zamiast Colin McRae Rally 2007 będzie (także na PC) DIRT: Colin McRae Off-Road

eLKaeR, 20 lipca 2006, 05:44

Posiadacze PeCetów i fani rajdów samochodowych zarazem mogą odetchnąć z ulgą – bowiem, wbrew dotychczasowym doniesieniom, nową grę, firmowaną przez Colina McRae, będzie można uruchomić też na komputerze osobistym. Ekipa z Codemasters Software zrezygnowała jednak z tradycyjnego nazewnictwa, a zatem zamiast Colin McRae Rally 2007 na rynku pojawi się produkt pt. DIRT: Colin McRae Off-Road.