Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2006, 12:24

autor: BK

Nowa gra z serii Crash Bandicoot zmierza na Nintendo Wii

Seria Crash Bandicoot zadebiutowała jeszcze za czasów pierwszej konsoli Playstation, a jej sympatyczny główny bohater był nawet swego czasu kandydatem na maskotkę firmy Sony. Jak wiemy, czasy się zmieniły i coś, co kilka lat temu było nie do pomyślenia, właśnie stało się faktem.

Seria Crash Bandicoot zadebiutowała jeszcze za czasów pierwszej konsoli Playstation, a jej sympatyczny główny bohater był nawet swego czasu kandydatem na maskotkę firmy Sony. Jak wiemy, czasy się zmieniły i coś, co kilka lat temu było nie do pomyślenia, właśnie stało się faktem – po występach Crasha na najróżniejszych platformach sprzętowych właśnie zapowiedziano kolejną grę z serii – tym razem przeznaczoną dla nowej stacjonarnej konsoli firmy Nintendo.

Nowa gra z serii Crash Bandicoot zmierza na Nintendo Wii - ilustracja #1

 

O całej sprawie poinformował serwis Total Video Games. Zgodnie z wiadomością zamieszczoną na jego łamach, firma Vivendi Games wyda nową grę ze słynnym bohaterem w wersji na konsolę Wii. Data premiery została wyznaczona na 2007 rok i… to niestety jedyne w miarę konkretne informacje, jakie są znane na ten temat.

Nie wiemy zatem, do jakiego gatunku należeć będzie omawiana pozycja – choć Crash znany jest głównie z gier platformowych, zdarzały mu się również występy choćby w wyścigach (Crash Tag Team Racing i Crash Nitro Kart). Najnowszy tytuł z tym bohaterem należy gatunku tzw. party games – będzie to zestaw mini-gierek, mających dostarczyć maksimum zabawy. Gra, nazwana Crash Boom Bang!, pojawi się jesienią tego roku w wersji na inną konsolę Nintendo, czyli przenośne Nintendo DS.

Gdy tylko poznamy jakiekolwiek szczegóły na temat występu Crasha na konsoli Nintendo Wii, natychmiast Was o tym poinformujemy.