Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 lipca 2006

Kłopoty Sony z Blu-ray

Metatron, 13 lipca 2006, 17:39

Wygląda na to, że Sony ma problemy z promowanym przez siebie standardem Blu-ray. Zgodnie z informacjami podanymi przez chińską gazetę Commercial Times japoński gigant napotkał na trudności przy produkcji diod generujących niebieski laser.

60% posiadaczy X360 korzysta już z Xbox Live

Metatron, 13 lipca 2006, 17:01

Według najnowszych danych z usługi Xbox Live korzysta już 60% użytkowników Xboxa 360. Dla porównania tylko 10% posiadaczy starej konsoli Microsoftu użyło jej do połączenia z XBL.

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy - szczegóły dotyczące wydania PL
LEGO Star Wars II: The Original Trilogy - szczegóły dotyczące wydania PL

Michał Bobrowski, 13 lipca 2006, 15:50

Ci, którzy na bieżąco śledzą pojawiające się na naszych stronach newsy orientują się, że dzisiejszy dzień obfituje w informacje dotyczące polskich wydawców kilku interesujących gier. Tym razem czas na porcję konkretnych informacji związanych z wydaniem „nad Wisłą” sequela do naprawdę udanego tytułu, za jaki uważam LEGO Star Wars.

Trailer Mass Effect dostępny przez Xbox Live Marketplace
Trailer Mass Effect dostępny przez Xbox Live Marketplace

Vercetti, 13 lipca 2006, 13:59

Jedną z najgłośniejszych produkcji zaprezentowanych na E3 było dzieło panów z BioWare – RPG Mass Effect. Kilkuminutowy filmik, który po raz pierwszy zaprezentowano dziennikarzom w Los Angeles i który od kilku godzin gości na łamach naszego serwisu, obejrzeć mogą teraz również posiadacze X360.

Koncern SCi oskarżony o kradzież
Koncern SCi oskarżony o kradzież

Krystian Smoszna, 13 lipca 2006, 13:45

Sporo zamieszania wywołał brytyjski tygodnik The Sunday Times, który przed kilkoma dniami oskarżył przedstawicieli koncernu SCi (właścicieli firmy Eidos Interactive) o kradzież m.in. kodu źródłowego gry Battlestations: Midway.

Disciples II i Jagged Alliance 2 dostępne przez Steam
Disciples II i Jagged Alliance 2 dostępne przez Steam

Vercetti, 13 lipca 2006, 13:22

Jak podała dzisiaj firma Strategy First, jej dwa klasyczne tytuły za sprawą platformy Steam, wynalazku studia Valve, są już gotowe do pobierania. Mowa tu oczywiście o złotych edycjach strategii Disciples II oraz Jagged Alliance 2.

Monster Hunter Freedom 2 i Shining Force Exa w produkcji
Monster Hunter Freedom 2 i Shining Force Exa w produkcji

Vercetti, 13 lipca 2006, 12:50

Najnowsze wydanie japońskiego magazynu Famitsu zawiera kilka informacji, które mogą zainteresować posiadaczy konsol Sony – PSP i PS2. Na horyzoncie widnieją bowiem dwa ciekawe tytuły, dedykowane tym właśnie platformom.

Przełom w polskim e-gamingu

eJay, 13 lipca 2006, 11:59

Do dzisiaj e-gaming w Polsce był dla wielu z nas anonimowy. Gros spośród szarych graczy zupełnie nie interesowało się rozgrywkami klanowymi. Mały rozgłos i słabe wsparcie sponsorów na pewno były czynnikami odpowiadającymi za taki stan rzeczy. Ale czemu piszę „do dzisiaj”?

David Jaffe o życiu, serii God of War i tajemniczym projekcie HL

Łosiu, 13 lipca 2006, 11:09

God of War to znakomita gra, a część druga zapowiada się na jeszcze lepszą niż jedynka. Nie dziwi więc fakt, że twórcy ich obu urastają już da miana „ikon” branżowych, a każda ich wypowiedź odbija się echem w całym Internecie. Nie inaczej jest i tym razem. David Jaffe wzbogacił swój blog o kilka ciekawych myśli, śpieszymy więc aby przekazać je polskim fanom GoW.

Atari a sprawa polska – Neverwinter Nights 2 ma polskiego wydawcę

Łukasz Malik, 13 lipca 2006, 10:40

Słaba kondycja finansowa Atari nie sprzyja rozwojowi niegdysiejszego giganta, a tym bardziej inwestowaniem w mniejsze rynki do jakich zalicza się nasz kraj. Pojawiło się jednak światełko w tunelu.

Rockowe i punkowe utwory na ścieżce dźwiękowej do NHL 07
Rockowe i punkowe utwory na ścieżce dźwiękowej do NHL 07

Krystian Smoszna, 13 lipca 2006, 10:40

Znamy już listę utworów, jakie znajdą się na ścieżce dźwiękowej do NHL 07 – najnowszej odsłony popularnej serii gier sportowych, za powstanie której odpowiada firma EA Sports. Składający się z siedemnastu piosenek soundtrack jest największym w historii serii.

Kooperacja i „potężne” A.I. w nowej wersji America's Army

Łosiu, 13 lipca 2006, 10:06

Tytułu - America's Army – zdecydowanie nie trzeba przedstawiać miłośnikom FPSów przeznaczonych do potyczek sieciowych. Ta ciągle rozwijana przez Armię Amerykańską darmowa produkcja, doczeka się niedługo nowej wersji v.2.7, a jak właśnie napisano to na jej stronie internetowej, będzie ona rewolucją w skali AA.

Electronic Arts ujawnia plan wydawniczy na drugą połowę 2006 roku
Electronic Arts ujawnia plan wydawniczy na drugą połowę 2006 roku

Krystian Smoszna, 13 lipca 2006, 09:53

Dwadzieścia programów na jedenaście różnych platform sprzętowych zamierza opublikować koncern Electronic Arts do końca bieżącego roku kalendarzowego. Ujawniona wczoraj lista zawiera najróżniejsze tytuły, od gier akcji po doskonale znane serie sportowe.

Mythic traci jednego ze swych współzałożycieli

Łosiu, 13 lipca 2006, 09:27

Oto i mamy pierwszą, niewątpliwie złą, nowinę pochodzącą ze studia EA Mythic (do niedawna Mythic Entertainment) po wykupieniu go przez Electronic Arts. Firmę opuszcza jeden z jej współzałożycieli - Matt Firor.

Denzel Washington jako Master Chief w ekanizacji Halo?

Metatron, 13 lipca 2006, 08:31

Na poświęconym grom serwisie IGN pojawiła się plotka jakoby trwały rozmowy na temat obsadzenia Denzela Washingtona w roli Master Chiefa w powstającej filmowej ekranizacji bestsellerowej strzelaniny FPP na Xboxa (i PC) Halo.

Rynek gier w Korei Południowej w 2007 roku osiągnie wartość dwóch miliardów dolarów

Metatron, 13 lipca 2006, 08:00

Według prognoz analityków z mieszczącej się w San Francisco firmy Pearl Research wartość rynku gier w Południowej Korei wyniesie w 2007 roku dwa miliardy dolarów. Przewidywania te zawarte są w osiemdziesięciostronicowym raporcie Games Market In Korea.