Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 lipca 2006

Steinberg: "Wysoka cena PS3 nie jest niespodzianką"

Jiker, 4 lipca 2006, 15:07

Scott Steinberg, dyrektor wykonawczy SEGA of America, postanowił skomentować znane nam informacje dotyczące najnowszej stacjonarnej konsoli firmy Sony, PS3. Dołączył tym samym do Hideo Kojimy (Konami), Tetsuya Nomury (Square Enix), czy chociażby Yvesa Guillemota (UbiSoft).

Reakcja Microsoftu na naciski australijskiego oddziału Toshiby

Jiker, 4 lipca 2006, 14:01

Odpowiedź Microsoftu, będąca reakcją na próbę wywarcia nacisku przez australijski oddział firmy Toshiba, nadciągnęła szybciej niż się spodziewano. Bo zaledwie po trzech dniach.

Nowy azjatycki survival horror na PS2 zmierza do Europy
Nowy azjatycki survival horror na PS2 zmierza do Europy

Metatron, 4 lipca 2006, 13:57

W październiku na europejskie półki trafi nowy japoński survival horror na PS2 zatytułowany Rule of Rose. Miłośnicy azjatyckich gier grozy pokroju Forbidden Siren czy Project Zero będą zadowoleni.

Resident Evil: Extinction niczym Mad Max 2: The Road Warrior
Resident Evil: Extinction niczym Mad Max 2: The Road Warrior

Krystian Smoszna, 4 lipca 2006, 13:38

Korporacji Umbrella nie udało się utrzymać kontroli nad sztucznie wyhodowanym wirusem, zamieniającym ludzi w zombie. Gdy niebezpieczny specyfik wydostaje się na zewnątrz kompleksu, niemal natychmiast dziesiątkuje mieszkańców naszej planety. Apokaliptyczny klimat świata, w którym armia żywych trupów morduje ostatnich przedstawicieli gatunku ludzkiego, będzie tłem dla wydarzeń w nowym Resident Evil.

Flashowy, zupełnie odmienny Doom

Jiker, 4 lipca 2006, 13:10

Czego to też ludzie nie wymyślą! Rozumiem – zrobić z pierwszej części Dooma grę wyścigową. Ale grę stworzoną w konwencji przygodówki point ’n click? Tego chyba jeszcze nie było. Przekonajcie się sami.

E-gaming dyscypliną sportową?
E-gaming dyscypliną sportową?

Vercetti, 4 lipca 2006, 12:55

Nie od dziś wiadomo, że gry komputerowe cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Wynikiem tego są coraz liczniejsze turnieje dla profesjonalnych graczy, organizowane w największych polskich miastach. A gdyby tak e-gaming został uznany za prawdziwą dyscyplinę sportową?

Autor serii Monkey Island, Ron Gilbert, pracuje nad nową grą!

Jiker, 4 lipca 2006, 12:43

Ron Gilbert jest, jak zgrabnie zauważyli redaktorzy serwisu Gamasutra, weteranem. W swym dorobku ma tak legendarne gry, jak pierwsze tytuły z serii Monkey Island, czy też Maniac Mansion oraz silnik SCUMM, na którym zostały one oparte. Nad czym pracuje obecnie?

Gothic III - nowe screeny
Gothic III - nowe screeny

Krooliq, 4 lipca 2006, 10:50

Do premiery Gothic III, wielce oczekiwanej trzeciej odsłony jednej z najlepszych gier cRPG, pozostało trochę czasu. Jednak program stale nabiera coraz wyraźniejszych kształtów, a firma JoWooD podsyca nasz apetyt, publikując co jakiś czas kolejne materiały ukazujące grę w akcji. Nie inaczej jest i dziś.

Przeglądarka internetowa na DS - nowe wieści
Przeglądarka internetowa na DS - nowe wieści

Metatron, 4 lipca 2006, 10:48

Nintendo przed kilkoma dniami uaktualniło stronę internetową poświęconą przeglądarce stron internetowych na przenośną konsolę DS. Dzięki temu, dowiadujemy się z niej o kluczowych cechach tej nadchodzącej, mobilnej wersji Opery.

A Quiet Weekend in Capri w elektronicznym systemie dystrybucji
A Quiet Weekend in Capri w elektronicznym systemie dystrybucji

Krooliq, 4 lipca 2006, 10:10

Po niespełna trzech latach od premiery przygodówki A Quiet Weekend in Capri twórcy gry, Silvio i Gey Savarese, postanowili przypomnieć graczom o jej istnieniu - właśnie podpisali umowę z firmą Adventure's Planet, na mocy której Spokojny Weekend na Capri będzie rozprowadzany za pośrednictwem internetowego systemu dystrybucji.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (04/07/06)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (04/07/06)

Krystian Smoszna, 4 lipca 2006, 10:04

Grand Theft Auto: Liberty City Stories utrzymała tytuł najlepiej sprzedającej się gry w Wielkiej Brytanii. Produkt firmy Rockstar Games bez problemu obronił pierwszą pozycję, mimo poważnej konkurencji ze strony programu o nazwie New Super Mario Bros.

Film Silent Hill na DVD, UMD i Blu-ray już w sierpniu
Film Silent Hill na DVD, UMD i Blu-ray już w sierpniu

Krystian Smoszna, 4 lipca 2006, 09:16

Firma Sony Picture Home Entertainment poinformowała wczoraj, że już wkrótce opublikuje na rynku film Silent Hill w trzech wersjach: DVD, UMD oraz Blu-ray. Obraz Christophe’a Gansa będzie można kupić w Stanach Zjednoczonych 22 sierpnia bieżącego roku.

Prey w systemie elektronicznej dystrybucji Triton
Prey w systemie elektronicznej dystrybucji Triton

Krystian Smoszna, 4 lipca 2006, 09:02

Do premiery gry Prey pozostał dokładnie tydzień. Każdy z Was, kto chciałby rozpocząć ściąganie gry na swój komputer przed 11 lipca, może to zrobić za pośrednictwem systemu elektronicznej dystrybucji Triton.

Call of Duty 3 - zobacz zapis rozgrywki!
Call of Duty 3 - zobacz zapis rozgrywki!

Krystian Smoszna, 4 lipca 2006, 07:57

Popularny serwis 1Up rozpoczął publikowanie ekskluzywnych materiałów dotyczących trzeciej odsłony cyklu Call of Duty, przygotowywanej przez firmę Treyarch z myślą o konsolach obecnej i następnej generacji. Fanów tej strzelaniny z pewnością zainteresuje materiał filmowy, który pozwala zobaczyć, jak program prezentuje się w akcji.