Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 lipca 2006

Wykradziono kod Hellgate: London?
Wykradziono kod Hellgate: London?

Vercetti, 11 lipca 2006, 15:45

Jak donosi serwis Gamers With Jobs, w poniedziałek dokonano włamania do sieci firmy Flagship Studios, co zaowocowało kradzieżą kodu źródłowego długo oczekiwanego FPS-a, Hellgate: London. Czynu miał rzekomo dopuścić się anonimowy, chiński haker, który teraz zamierza odsprzedać swój łup konkurencyjnym koncernom.

Call of Duty 3 - nowe screeny i filmy
Call of Duty 3 - nowe screeny i filmy

Jiker, 11 lipca 2006, 15:30

Każda wiadomość poświęcona Call of Duty 3 wzbudza wielkie emocje wśród graczy. Wiedzą o tym pracownicy Treyarch, producenta gry, którzy zaprezentowali właśnie światu szereg nowych zrzutów ekranowych prezentujących oprawę graficzną trzeciej części słynnej serii. Wśród nich można się również natknać na pierwsze, dobre jakościowo screeny z wersji powstającej na konsolę Nintendo Wii.

200.000 konsol DS Lite sprzedanych w Europie
200.000 konsol DS Lite sprzedanych w Europie

Jiker, 11 lipca 2006, 14:46

Przed kilkoma dniami informowaliśmy Was o rewelacyjnej sprzedaży konsoli Nintendo DS Lite, która walnie przyczyniła się do poprawienia ogólnych wyników japońskiego rynku gier. Wiadomość, którą właśnie czytacie dotyczy natomiast rynku europejskiego, również zdobytego przez najnowszy przenośny sprzęt Nintendo.

Konami szykuje konkurencję dla Guitar Hero
Konami szykuje konkurencję dla Guitar Hero

Vercetti, 11 lipca 2006, 14:43

W ostatnich miesiącach dużą popularnością cieszy się dzieło firmy Harmonix – gra muzyczna o nazwie Guitar Hero. Produkt ten spodobał się odbiorcom na tyle, że jego twórcy już zabrali się za prace nad sequelem. Tymczasem japońskie Konami postanowiło skorzystać z narastającego zainteresowania wirtualnym graniem na gitarze i w związku z tym zgłosiło się niedawno do amerykańskiego Urzędu Patentowego.

Bardzo specjalna wersja House of the Dead 4
Bardzo specjalna wersja House of the Dead 4

Jiker, 11 lipca 2006, 14:12

Japońska premiera arcade’owej wersji gry House of the Dead 4 miała miejsce 30 pażdziernika 2005 roku. Gra, oparta o system Lindbergh (PentiumIV 3Ghz, chip graficzny GeForce serii 6, 256MB GDDR3 – więcej informacji pod tym adresem), została przyjęta bardzo ciepło. W związku z tym Sega postanowiła stworzyć specjalną wersję automatu, która trafiła do japońskich salonów gier przed kilkoma dniami.

Już wkrótce dowiemy się więcej o Project Gray Company
Już wkrótce dowiemy się więcej o Project Gray Company

Vercetti, 11 lipca 2006, 13:50

Gdy w kwietniu informowaliśmy Was o nowej grze RPG, zaanonsowanej przez samo Electronic Arts, dysponowaliśmy zaledwie kilkoma szczegółami na temat zapowiedzianego tytułu. Ten stan rzeczy nie uległ zmianie nawet po targach E3, gdyż w Los Angeles „elektroniczni artyści” jak jeden mąż strzegli tajemnic związanych z Project Gray Company, a rozpływali się nad tytułami osadzonymi w uniwersum

10.000 gier na starcie PS3?

Jiker, 11 lipca 2006, 13:20

Jak donosi Tom Reeves, jeden z kierowników firmy IBM, wsteczna kompatybilność PlayStation 3 może dotyczyć każdej oryginalnej gry wydanej na konsole PSOne oraz PS2.

Dawnspire: Prelude - nowa gra action RPG ze Szwecji
Dawnspire: Prelude - nowa gra action RPG ze Szwecji

BK, 11 lipca 2006, 12:30

Szwedzkie studio deweloperskie Silent Grove przedstawiło światu swój nowy projekt: grę RPG, w której nacisk położony będzie na akcję i rozgrywki drużynowe. Pozycja ta otrzymała tytuł Dawnspire: Prelude. Premiera gry przewidziana jest na czwarty kwartał tego roku.

6 sierpnia dniem ujawnienia faktów nt. gry z serii Resident Evil na konsolę Wii
6 sierpnia dniem ujawnienia faktów nt. gry z serii Resident Evil na konsolę Wii

Jiker, 11 lipca 2006, 12:14

Przeglądając najnowszy numer Official Nintendo Magazine można się natknąć na krótkę notkę o Resident Evil w wersji na konsolę Nintendo Wii. Zawarto w niej informację, że redakcja wymienionego wyżej magazynu uzyskała bardzo interesujące wieści na temat owej gry, lecz z powodu opóźnień w druku nie była w stanie zamieścić ich w najnowszym numerze swego miesięcznika.

Time Stand Still: A Carol Reed Mystery – nowa przygodówka w produkcji
Time Stand Still: A Carol Reed Mystery – nowa przygodówka w produkcji

Krooliq, 11 lipca 2006, 12:00

Poniższa wiadomość zapewne zainteresuje miłośników klasycznych przygodówek. Szwedzkie studio developerskie MDNA Games ogłosiło, że właśnie pracuje nad nową grą z w/w gatunku, której tytuł będzie brzmieć Time Stand Still: A Carol Reed Mystery.

Bully opóźnione?
Bully opóźnione?

Vercetti, 11 lipca 2006, 11:26

Na naszych łamach dawno nie gościły informacje o kontrowersyjnej grze akcji ze stajni Rockstar Games. Powodu do przypomnienia o Bully dostarczył jednak amerykański sklep EB Games, który od kilku miesięcy przyjmuje zamówienia na wspomnianą produkcję.

Handheld Microsoftu nazwany?

BK, 11 lipca 2006, 11:20

Dotarły do nas nowe, ciekawe wieści na temat przenośnego urządzenia Microsoftu, nazywanego „zabójcą iPoda” – przede wszystkim poznaliśmy jego kodową nazwę. To jednak nie koniec informacji – wiemy także coraz więcej o możliwościach sprzętu.

Znamy datę premiery Dark Messiah of Might and Magic
Znamy datę premiery Dark Messiah of Might and Magic

Krooliq, 11 lipca 2006, 09:39

Do tej pory wiedzieliśmy, że produkt o nazwie Dark Messiah of Might and Magic zadebiutuje na rynku we wrześniu bieżącego roku. Dziś, dzięki oficjalnemu oświadczeniu prasowemu koncernu Ubisoft, znamy już dokładną datę premiery tego tytułu.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (11/07/06)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (11/07/06)

Krystian Smoszna, 11 lipca 2006, 08:42

Trzydziestodwuprocentowy spadek sprzedaży gry Grand Theft Auto: Liberty City Stories nie wpłynął na układ sił w czołówce rankingu bestsellerów w Wielkiej Brytanii. Produkt firmy Rockstar Games po raz trzeci z rzędu pokonał konkurencję i utrzymał się na szczycie listy.

Prey debiutuje na rynku!
Prey debiutuje na rynku!

Krystian Smoszna, 11 lipca 2006, 08:29

Decyzję o produkcji gry podjęto jeszcze przed rozpoczęciem prac nad Duke Nukem 3D. Program miał być wówczas konkurencją dla wkraczającego w trzeci wymiar Quake’a. Trudno w to uwierzyć, ale potrzeba było aż jedenastu lat, aby Prey – jedna z najdłużej powstających strzelanin w historii elektronicznej rozrywki - wreszcie ujrzała światło dzienne.

Enemy Territory: Quake Wars dopiero w przyszłym roku
Enemy Territory: Quake Wars dopiero w przyszłym roku

Krystian Smoszna, 11 lipca 2006, 08:02

Niezbyt dobre wieści napływają do nas ze studia Splash Damage, które jest odpowiedzialne za produkcję gry Enemy Territory: Quake Wars. Jest już pewne, że kolejna strzelanina oparta o silnik wykorzystany w Doom 3, nie ukaże się w tym roku.

Od czwartku fani Auto Assault grać będą na jednym serwerze
Od czwartku fani Auto Assault grać będą na jednym serwerze

Krystian Smoszna, 11 lipca 2006, 07:39

Już w najbliższy czwartek wszyscy użytkownicy programu o nazwie Auto Assault będą grać na jednym, wspólnym serwerze. Przedstawiciele firmy NCSoft twierdzą, że decyzję taką podjęto na wyraźne życzenie fanów – złośliwi uważają natomiast, że jest to najlepszy dowód na niewielką popularność produktu.