Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 lipca 2006

EVE Online w poprawionej wersji dla użytkowników systemu Windows Vista
EVE Online w poprawionej wersji dla użytkowników systemu Windows Vista

Krystian Smoszna, 6 lipca 2006, 16:03

Do niewielkiej liczby gier, które będą działać wyłącznie pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Vista, dołączy także EVE Online: The Second Genesis. Na łamach serwisu FiringSquad pojawił się interesujący wywiad z przedstawicielem firmy Crowd Control Productions, Nathanem Richardssonem.

Battlefront w produkcji
Battlefront w produkcji

Vercetti, 6 lipca 2006, 15:43

Matrix Games podało do wiadomości, że zawarło umowę z korporacją Strategic Studies Group, na mocy której pierwsza z wymienionych firm stanie się wydawcą gry bitewnej o nazwie Battlefront, której premierę zaplanowano na tegoroczny sierpień.

Unreal Tournament 2007 jeszcze w tym roku
Unreal Tournament 2007 jeszcze w tym roku

Vercetti, 6 lipca 2006, 14:56

Choć numerek, który widnieje w nazwie kolejnego FPS-a firmy Epic Games, wskazuje, że kolejny Unreal Tournament będzie święcił swoje triumfy dopiero w przyszłym roku, to wielce prawdopodobne jest, że długo oczekiwany shooter trafi na rynek nieco wcześniej - już w czwartym kwartale 2006.

PS3 E-Distribution Initiative - odpowiedź Sony na Xbox Live Arcade

Jiker, 6 lipca 2006, 13:51

O e-Dystrybucji w wydaniu Sony wspominaliśmy już przy okazji opisu niedawnego wywiadu Kena Kutaragiego. Nie zostały jednak wtedy przedstawione żadne szczegóły związane z tzw. PS3 E-Distribution Initiative. Dzisiejsza wiadomość zmienia ten stan rzeczy.

Transfer postaci między serwerami World of Warcraft możliwy również w Europie

Metatron, 6 lipca 2006, 13:48

Nie tak dawno temu pisaliśmy o tym, że amerykańscy gracze w World of Warcraft mogą dokonywać płatnego transferu swoich postaci między różnymi serwerami (w świecie gry nazywanymi „Realms”). Obecnie możliwość ta dostępna jest również dla mieszkańców starego kontynentu.

Gothic 3 bez StarForce’a
Gothic 3 bez StarForce’a

Vercetti, 6 lipca 2006, 13:44

Niechęć graczy do kontrowersyjnego zabezpieczenia płyt, sygnowanego logiem firmy StarForce, znalazła odzwierciedlenie w decyzji, jaką ogłosił dzisiaj Johann Ertl, jeden z przedstawicieli niemieckiego JoWoodu.

Słów kilka o nowej przygodówce twórcy Syberii
Słów kilka o nowej przygodówce twórcy Syberii

Metatron, 6 lipca 2006, 13:15

Fani przygodówki Syberia mogą zacierać ręce. Trwają bowiem prace nad kolejną grą, której produkcję nadzoruje sam Benoit Sokal – „ojciec” Syberii i Amerzone.

Kolejna samochodowa propozycja od 10Tacle Studios

Łosiu, 6 lipca 2006, 12:30

Już za niedługo, bo pod koniec wakacji firma 10Tacle zaserwuje fanom motoryzacji drugą część ultra realistycznej symulacji samochodowej pt. GTR 2. Na tym jednak nie kończy się oferta 10Tacle w tej dziedzinie. Właśnie wyszło na jaw, że firma zaangażowała się w tworzenie nowej pozycji z tego gatunku. Mowa o Project Falcon.

Walka z mechami na konsoli Nintendo DS

Thorwalian, 6 lipca 2006, 11:48

Koncern Nintendo poinformował o rozpoczęciu prac nad Chousouju Mecha MG - nową grą dla posiadaczy DualScreena. Program powstaje w japońskim studiu Sandlot i jak sama nazwa wskazuje, skierowany będzie do sympatyków gigantycznych robotów bojowych.

The New Zealand Story na NDS?
The New Zealand Story na NDS?

Thorwalian, 6 lipca 2006, 11:38

W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje o nowej edycji klasycznej platformówki pt. The New Zealand Story. Remake pamiętnych przygód sympatycznego nielota, zgodnie ze spekulacjami zadebiutuje w Europie jesienią i będzie przeznaczony na konsolę Nintendo DS.

Nowa konsola Nintendo jeszcze przed listopadem?

Metatron, 6 lipca 2006, 11:24

Walka o panowanie na rynku konsol między Microsoftem, Nintendo i Sony nabiera rozpędu. W świetle najnowszych informacji możliwe, że Nintendo wytoczy swoje działa wcześniej, niż się spodziewano.

Dwie edycje kolekcjonerskie gry Neverwinter Nights 2?
Dwie edycje kolekcjonerskie gry Neverwinter Nights 2?

Krystian Smoszna, 6 lipca 2006, 10:46

Wygląda na to, że fani Neverwinter Nights 2 będą mogli zaopatrzyć się nie w jedno, ale w dwa wydania limitowanej edycji tej gry. Interesujące wieści dotyczące kolekcjonerskiej wersji napływają do nas za pośrednictwem włoskiego magazynu NextGame.

Co z przenośnym Xboxem?

BK, 6 lipca 2006, 10:10

Co jakiś czas docierają do nas informacje na temat przenośnej konsoli tworzonej przez Microsoft. Choć ostatnio przedstawiciele tej firmy zaprzeczali, jakoby tworzyli sprzęt do grania, coraz częściej wspomina się o wypuszczeniu na rynek przez giganta z Redmont „zabójcy iPoda”.

Top 10 gier w US (PC) (06/07/06)
Top 10 gier w US (PC) (06/07/06)

Krystian Smoszna, 6 lipca 2006, 09:47

Przedstawiamy dwudzieste czwarte notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje programy sprzedane w okresie od 18 do 24 czerwca 2006 roku.

George W. Bush dostał na urodziny konsolę od Nintendo!
George W. Bush dostał na urodziny konsolę od Nintendo!

BK, 6 lipca 2006, 09:42

Prezydent Stanów Zjednoczonych, George W. Bush obchodzi dziś sześćdziesiąte urodziny. Z tej okazji przedstawiciele firmy Nintendo wysłali mu wyjątkowy prezent – konsolę DS Lite wraz z grą Brain Training.

Encore Games zapowiada wydanie East India Company
Encore Games zapowiada wydanie East India Company

BK, 6 lipca 2006, 09:18

Przedstawiciele fińskiego studia deweloperskiego Encore Games poinformowali, że szukają wydawcy dla swojej nowej gry, zatytułowanej East India Company. Ta nietypowa produkcja umożliwi graczom podróżowanie statkiem po morzach i oceanach.