Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 lipca 2006

Myśli nieprzemyślane - Znowu nowy komputer?
Myśli nieprzemyślane - Znowu nowy komputer?

Redakcja GRYOnline.pl, 14 lipca 2006, 18:42

Intel kontratakuje, miażdży z siłą wodospadu, wygrywa konkurencję na szybkość z AMD o kilka długości, czyli dzieje się coś, czego nie doświadczyliśmy od dobrych pięciu-siedmiu lat, lekko licząc: znowu będziemy kupować do gier pecety z procesorami Intela.

EVO - nowa konsola firmy Envizions
EVO - nowa konsola firmy Envizions

Jiker, 14 lipca 2006, 16:34

Któżby się spodziewał, że do walki o miano najlepszej konsoli nowej generacji włączy się kolejny producent? Co prawda szanse na zwycięstwo ma nikłe, bo i informacji na temat EVO: Phase One było dotąd jak na lekarstwo, ale niezbadane są przecież wyroki Boskie. Przed Wami produkt firmy Envizions Computer Entertainment – EVO.

Atari a sprawa polska – dodatkowy komentarz firmy LEM

Łukasz Malik, 14 lipca 2006, 16:12

Wczorajsza wiadomość o poczynaniach koncernu Atari wywołała spore zainteresowanie wśród naszych czytelników. Co prawda dzisiaj nie mamy dla Was żadnych rewolucyjnych faktów, ale w rozmowie z prezesem firmy Licomp Empik Multimedia, panem Marcinem Turskim, udało mi się ustalić szczegóły współpracy LEMu z firmą Seven M (zatrudniającą w Polsce jedną osobę) czyli przedstawicielem Atari w naszym kraju.

Pobierz demo The Battle for Middle-Earth II przez Xbox Live Marketplace!
Pobierz demo The Battle for Middle-Earth II przez Xbox Live Marketplace!

Vercetti, 14 lipca 2006, 14:52

Electronic Arts poinformowało, że posiadacze konsol X360 mogą już wypróbować demo nowej strategii czasu rzeczywistego, umiejscowionej w uniwersum Władcy Pierścieni. Pokazowa wersja The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth II od wczoraj dostępna jest w ramach usługi Xbox Live Marketplace.

Sony wprowadza filmy w formacie UMD na karty typu Memory Stick Duo

Jiker, 14 lipca 2006, 14:46

Sony nie ustaje w promocji produkowanych przez siebie kart Memory Stick Duo o pojemności 1GB i 2GB. Tym razem japońska firma użyła do tego celu filmów w formacie przystosowanym do właściwości i rozmiaru ekranu konsoli PSP.

Ujawniono nowe informacje dot. gry Silver Fall
Ujawniono nowe informacje dot. gry Silver Fall

Vercetti, 14 lipca 2006, 14:11

Pod koniec ubiegłego roku świat obiegła wiadomość, że ukraińskie studio Kyiv’s Games, należące do firmy Monte Cristo, pracuje nad RPG o enigmatycznej nazwie Silver Fall. Dzisiaj projektanci gry zdecydowali się na przekazanie nam kilku szczegółów na temat ich dzieła.

Kontynuacja Lumines zostanie wzbogacona o utwory napisane przez słynnych kompozytorów

Jiker, 14 lipca 2006, 13:57

Tetsuya Mizoguchi, autor gier Lumines, Meteos, Rez, Space Chanel 5 i innych, ogłosił, że kontynuacja pierwszej z wymienionych zostanie wzbogacona o szereg utworów autorstwa znanych na całym świecie kompozytorów.

Spec od A.I. z Bullfroga być może wkrótce powróci...

Łosiu, 14 lipca 2006, 13:37

Być może niewielu z Was kojarzy takiego pana jak Demis Hassabis, ale z już pewnością wielu słyszało o takich grach jak Theme Park, Republic: The Revolution i Evil Genius. To jemu zawdzięczamy bardzo sprawnie działające procedury A.I. jakie na pewno przyczyniły się do sukcesu tych i innych gier z zespołów Bullfrog i Elixir, gdzie zajmował się tym aspektem developingu.

Już dzisiaj beta-testy gry Warrock
Już dzisiaj beta-testy gry Warrock

Vercetti, 14 lipca 2006, 13:13

Studio Dream Execution podało do wiadomości, że już dzisiaj rozpoczną się otwarte beta-testy strzelanki Warrock. W ciągu najbliższych godzin na oficjalnej stronie gry pojawią się linki, służące do rejestracji w wirtualnej społeczności oraz do pobrania plików instalacyjnych FPS-a.

Pokemon Diamond/Pearl kolejną grą uwzględnioną w systemie WiFi Connection
Pokemon Diamond/Pearl kolejną grą uwzględnioną w systemie WiFi Connection

Jiker, 14 lipca 2006, 12:36

Kolejną, po Final Fantasy III, grą na konsolę przenośną DS, która będzie korzystać z usługi Nintendo WiFi Connection, będzie najnowsza część serii Pokemon. Dostępna w dwóch wersjach – Diamond i Pearl – pozycja, zostanie wydana na japońskim rynku 28 września.

Polska Premiera Rise of Nations: Rise of Legends

Redakcja GRYOnline.pl, 14 lipca 2006, 11:40

Jedna z ciekawszych i ładniej wykonanych spośród wydanych w tym roku strategii, przywodząca na myśl nieśmiertelnego StarCrafta – Rise of Nations: Rise of Legends – ma dziś polską premierę.

Tim Burton wyreżyseruje ekranizację Grim Fandango?
Tim Burton wyreżyseruje ekranizację Grim Fandango?

Krooliq, 14 lipca 2006, 11:29

Tim Burton zamierza wyreżyserować ekranizację bestsellerowej gry przygodowej o nazwie Grim Fandango – taka oto plotka obiega właśnie społeczność graczy oraz miłośników filmu. A wszystko to dzieje się za sprawą strony The Movie Center, na łamach której ukazał się tekst poświęcony Timowi Burtonowi z wplecionymi wypowiedziami samego reżysera.

Killer wysokich pingów pokazany
Killer wysokich pingów pokazany

Łosiu, 14 lipca 2006, 10:12

Już na początku tego roku mieliśmy przyjemność pisać o opracowywaniu przez firmę Bigfoot Networks rewolucyjnej technologii, która zbawiennie wpłynie na jakość połączeń sieciowych, zwłaszcza w czasie potyczek wieloosobowych. Teraz anonsujemy pierwszy akcelerator sieciowy Bigfoot o dużo mówiącej nazwie „Killer”. Aż chce się rzec – WOW.

Nowe opcje walki PvP w World of Warcraft

Łosiu, 14 lipca 2006, 09:16

Firma Blizzard ujawniła wczoraj całkiem sporo szczegółów związanych z nowymi możliwościami globalnej walki PvP w świecie gry World of Warcraft, jakie ma wprowadzić patch v.1.12. Niestety, przyznam szczerze, że osobiście jestem nieco zawiedziony.

Kontynuacje znanych serii EA zapowiedziane na Wii

Metatron, 14 lipca 2006, 09:00

Jeden z największych wydawców gier, Electronics Arts, w oficjalnym oświadczeniu zadeklarował swoje wsparcie dla Wii – najnowszej konsoli Nintendo. Zapowiedziano pracę nad sześcioma produkcjami powstającymi z myślą o tej maszynce.

Prawa do cyklu Driver w rękach koncernu Ubisoft
Prawa do cyklu Driver w rękach koncernu Ubisoft

Krystian Smoszna, 14 lipca 2006, 08:10

Parallel Lines to ostatni produkt z cyklu Driver, przynajmniej dla firmy Atari. Z opublikowanych wczoraj informacji wynika, że prawa do tego popularnego cyklu przejmie koncern Ubisoft.

Nowa gra z cyklu Władca Pierścieni oficjalnie zapowiedziana
Nowa gra z cyklu Władca Pierścieni oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 14 lipca 2006, 07:41

Od kilku miesięcy wiemy, że firma Electronic Arts pracuje nad kolejną grą z cyklu The Lord of the Rings (Władca Pierścieni). Zachodnie serwisy poświęcone elektronicznej rozrywce spekulowały, że programem tym będzie tajemniczy Project Gray Company, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy w kwietniu bieżącego roku. Wczoraj przedstawiciele koncernu rozwiali wszelkie wątpliwości.

Tekken: Dark Resurrection w
Tekken: Dark Resurrection w "złocie"

Krystian Smoszna, 14 lipca 2006, 07:04

Koncern Namco Bandai Games poinformował wczoraj, że gra Tekken: Dark Resurrection, która ukaże się wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation Portable (PSP), osiągnęła „złoty” status. Oznacza to, że wszystkie prace nad programem zostały już zakończone, a premierę powstrzymuje wyłącznie wyprodukowanie nośników z grą.

Nietypowa akcja promująca Xbox Live Arcade w USA

Metatron, 14 lipca 2006, 07:00

Microsoft w ramach promocji swojej usługi Xbox Live Arcade postanowił zachęcić użytkowników X360 do korzystania z niej za pomocą darmowych 1000 punktów i… pizzy.

Team Fortress 2 w drugim dodatku do gry Half-Life 2!
Team Fortress 2 w drugim dodatku do gry Half-Life 2!

Krystian Smoszna, 14 lipca 2006, 06:49

Plotka dotycząca uwzględnienia gry Team Fortress 2 w drugim, oficjalnym rozszerzeniu do Half-Life 2, okazała się prawdziwa (wspominaliśmy o niej przy okazji zapowiedzi tego programu). Informacja ta została potwierdzona przez Gabe’a Newella, który był gościem na zorganizowanej w Redwood City przez koncern Electronic Arts konferencji EA’s Summer Showcase.