Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2006, 13:50

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

Już wkrótce dowiemy się więcej o Project Gray Company

Gdy w kwietniu informowaliśmy Was o nowej grze RPG, zaanonsowanej przez samo Electronic Arts, dysponowaliśmy zaledwie kilkoma szczegółami na temat zapowiedzianego tytułu. Ten stan rzeczy nie uległ zmianie nawet po targach E3, gdyż w Los Angeles „elektroniczni artyści” jak jeden mąż strzegli tajemnic związanych z Project Gray Company, a rozpływali się nad tytułami osadzonymi w uniwersum

Gdy w kwietniu informowaliśmy Was o nowej grze RPG, zaanonsowanej przez samo Electronic Arts, dysponowaliśmy zaledwie kilkoma szczegółami na temat zapowiedzianego tytułu. Ten stan rzeczy nie uległ zmianie nawet po targach E3, gdyż w Los Angeles „elektroniczni artyści” jak jeden mąż strzegli tajemnic związanych z Project Gray Company, a rozpływali się nad tytułami osadzonymi w uniwersum Władcy Pierścieni.

Już wkrótce dowiemy się więcej o Project Gray Company - ilustracja #1

Na szczęście wkrótce na jaw wypłynie więcej wiadomości w sprawie next-genowego RPG, gdyż Chris Tremmel, jeden z ojców nowego produktu, obiecał, że w najbliższych dniach EA przygotuje specjalne oświadczenie na temat swego dzieła. Tymczasem nie ustają spekulacje co do fabuły gry. Jej tytuł wydaje się być zakamuflowanym nawiązaniem do książek z cyklu The Lord of the Rings. Wszak jednym z głównych bohaterów trylogii Tolkiena jest Gandalf Szary (Gandalf the Grey – przypadkowa różnica tylko jednej litery?). Co więcej, artworki udostępnione przez twórców mimowolnie kojarzą się właśnie z klimatami Władcy Pierścieni. Żeby było ciekawiej, EA potwierdziło niedawno, że rzeczywiście planuje kolejną grę umiejscowioną w najsławniejszym z baśniowych światów, a informację tą przekazał Steve… Gray.

Wyjaśnienia wszystkich tych faktów doczekamy się prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu. Wtedy też bliżej znana będzie konkretna data premiery RPG, który ma pojawić się na rynku w drugim kwartale 2007, naturalnie na platformach nowej generacji.