Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka Crash Boom Bang! (NDS)

Crash Boom Bang! NDS

Crash Boom Bang! to tytuł, przeznaczony przede wszystkim dla wielbicieli rywalizacji i rozgrywki wieloosobowej. Zawiera on około czterdziestu prostych, zręcznościowych mini-gier, wykorzystujących właściwości konsoli (stylus, dwa ekrany, możliwość bezprzewodowego połączenia).

Towarzyskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Crash Boom Bang! (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

10października2006

Crash Boom Bang! to tytuł, przeznaczony przede wszystkim dla wielbicieli rywalizacji i rozgrywki wieloosobowej. Zawiera on około czterdziestu prostych, zręcznościowych mini-gier, wykorzystujących właściwości konsoli (stylus, dwa ekrany, możliwość bezprzewodowego połączenia). Ponownie spotykamy się ze znanymi i lubianymi bohaterami: Crashem, Coco, Crunchem, Cortexem, a nawet Fake Crashem.

Mamy do dyspozycji trzy tryby rozgrywki. W Adventure Mode gramy w kolejne mini-gry, odblokowując nowe przedmioty, konkurencje i mapy. W trybie My Room możemy przeglądać i sprawdzać wszystkie gadżety, które odkryliśmy w trakcie zabawy. Jednak prawdziwą siłą tytułu jest ostatni tryb – Festival Mode. Możemy tutaj rywalizować w maksymalnie cztery osoby. Gracze rzucają kostkami i poruszają się po jednej z map (jest ich osiem do wyboru). W momencie, w którym dwaj zawodnicy znajdą się na polu tego samego rodzaju, rozpoczynamy mini-grę. Konkurencji, możliwych do rozegrania, jest ponad czterdzieści - próbujemy swych sił, między innymi, w grach karcianych, rzucie młotem, pieczeniu pizzy na czas, wyścigach kucyków, oraz w zawodach typu King of the Hill, w których musimy zepchnąć rywali z dryfującej kry. Zwykle rozgrywamy trzy rundy, każdą nagradzaną punktami, w ilości zależnej od uzyskanego czasu.

Twórcy gry wprowadzili również ciekawe pomysły, związane z rozgrywką wieloosobową. Po pierwsze, mamy możliwość uczestniczenia w zawodach jako kibic. Zamiast samemu rywalizować, obstawiamy zwycięzcę w zakładach. Wygrana pozwala zwiększyć ilość punktów zarówno nam jak i zawodnikowi, startującemu w konkurencji. Żeby uczynić walkę bardziej interesującą, możemy udostępniać naszemu faworytowi, zdobyte wcześniej przedmioty, ułatwiające osiągnięcie sukcesu! Kolejną ciekawostką jest istnienie Motion Panel Communicator. Jest to specjalny system, za pomocą którego możemy wysyłać krótkie wiadomości, pomagając sprzymierzeńcom i utrudniając grę przeciwnikom. Mamy również elementy, nierozerwalnie związane z grami tego typu: przedmioty, zwiększające nasze szanse w rywalizacji (np. dające dodatkowe punkty lub wpływające na rezultat rzutu kością), a także będące tylko dodatkami (np. ubrania w które możemy przebierać naszych bohaterów). Ci, którzy nie chcą lub nie mogą grać w trybie multiplayer, mają możliwość gry jednoosobowej, w której rywalizuje się z postaciami, sterowanymi przez Sztuczną Inteligencję.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Crash Boom Bang!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Crash Bandicoot przeciwko białaczce
Crash Bandicoot przeciwko białaczce

wiadomość7 sierpnia 2007

Organizacja Leukemia & Lymhoma Society oraz Sierra Entertainment, oddział Vivendi Games, ogłosiły, że popularny bohater świata gier Crash Bandicoot stanie się twarzą kampanii edukacyjnej mającej na celu nauczenie dzieci sposobów pomocy chorym na białaczkę.