Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2007, 10:36

autor: Piotr Doroń

10tacle Studios ujawnia pierwsze informacje o Black Prophecy - space-simie MMO

Firma 10tacle Studios ujawniła szczegóły na temat pierwszego z sześciu swych premierowych tytułów, których prezentacje zostały zapowiedziane wraz z opublikowaniem line-upu na lipskie targi Games Convention. Black Prophecy, o której do tej pory nie wiedzieliśmy praktycznie nic, okazała się rozbudowanym space-simem MMO.

Firma 10tacle Studios ujawniła szczegóły na temat pierwszego z sześciu swych premierowych tytułów, których prezentacje zostały zapowiedziane wraz z opublikowaniem line-upu na lipskie targi Games Convention. Black Prophecy, o której do tej pory nie wiedzieliśmy praktycznie nic, okazała się rozbudowanym space-simem MMO.

Black Prophecy, której fabuła została umiejscowiona w XXVI wieku, umożliwi graczom zasilenie szeregów jednej z dwóch ludzkich organizacji – opierającej się na cybernetyce Tyi oraz biologicznie usprawnionej Geniden. W wyniku tragicznego splotu wydarzeń, rywalizujące do tej pory frakcje będą zmuszone stanąć razem w walce przeciwko nowemu adwersarzowi. Będzie nim pradawna, kosmiczna cywilizacja, nie tolerująca jakichkolwiek form życia. Sprzymierzeni ludzie (w domyśle: gracze) będą zmuszeni podjąć nierówną walkę, której stawką będzie istnienie gatunku ludzkiego oraz miano władcy wszechświata. Autorem scenariusza Black Prophecy jest popularny niemiecki pisarz science-fiction, Michael Marrak.

Autorzy zarzekają się, że pełna wersja Black Prophecy zaoferuje graczom niesamowitą liczbę rozbudowanych i wymagających misji – przeznaczonych zarówno dla pojedynczego gracza, jak i gildii, czy też klanów. Zgodnie z zapowiedziami, w drugim przypadku miłośników space-simów czekają epickie bitwy, które powinny wywrzeć na nich ogromne wrażenie. Każda z misji oraz walk ma być udanym miksem taktyki, strategii, elementów RPG oraz czystej akcji.

Wraz z ujawnieniem pierwszych informacji na temat Black Prophecy firmy 10tacle Studios oraz Reakktor Media (producent) uaktywniły oficjalną stronę internetową gry. Znajdziecie na niej wszystkie opublikowane do tej pory detale, a także pierwsze screenshoty ukazujące efektowną oprawę wizualną omawianej pozycji. Poniżej zamieszczamy kilka z nich, informując jednocześnie, że światowa premiera Black Prophecy zapowiedziana została na jesień 2008 roku.

10tacle Studios ujawnia pierwsze informacje o Black Prophecy - space-simie MMO - ilustracja #1
10tacle Studios ujawnia pierwsze informacje o Black Prophecy - space-simie MMO - ilustracja #2
10tacle Studios ujawnia pierwsze informacje o Black Prophecy - space-simie MMO - ilustracja #3
10tacle Studios ujawnia pierwsze informacje o Black Prophecy - space-simie MMO - ilustracja #4

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej