Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2008, 12:45

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 sierpnia 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to zbiór wiadomości ważnych i mniej ważnych, ale zawsze podanych w możliwie najkrótszy i najbardziej przystępny sposób. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was informacje o premierze Bionic Commando, łatce do pierwszego Halo, problemach Spacetime Studios, beta testach Home i innych. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to zbiór wiadomości ważnych i mniej ważnych, ale zawsze podanych w możliwie najkrótszy i najbardziej przystępny sposób. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was informacje o premierze Bionic Commando, łatce do pierwszego Halo, problemach Spacetime Studios, beta testach Home i innych. Zapraszamy do lektury.

Pirates

Oxygen Games poinformowało, że produkcja gry Pirates: Duels on the High Seas weszła właśnie w fazę gold i 12 września trafi do sklepów. Jest to morska zręcznościówka, w której gracz wciela się kapitana pirackiego okrętu i ma za zadanie walczyć z innymi okrętami i morskimi potworami. Platformą docelową jest Nintendo DS.

Blackstar

Producent kosmicznego MMORPG zatytułowanego Blackstar, firma Spacetime Studios, nie może znaleźć wydawcy dla tego programu. W związku z tym wysyła na zieloną trawkę połowę swoich pracowników i prosi, aby ktoś się zlitował i przyjął ich do pracy. Ktoś jeszcze twierdzi, że robienie gier to wyłącznie przyjemności?

Home

Sony szuka kolejnych beta testerów usługi Home. Tym razem wśród Amerykanów. Zainteresowane osoby mogą ściągnąć z PSN nowy temat Home, co jest jednoznaczne z zapisaniem się do oczekującej dostąpienia zaszczytu testowania kolejki. W przyszłości również Europejczycy będą mieli swoją szansę. W tym przypadku jednak firma sama wybierze sobie odpowiednie osoby, kierując się ich aktywnością i liczbą zakupów w PlayStation Store.

Halo

Ktoś z pecetowców ma gdzieś w szafce jeszcze upchnięte pierwsze Halo? Bungie zdecydowało się w końcu wydać patch, który pozwoli na ominięcie procedury sprawdzania legalności włożonej do napędu płyty. Halo: Combat Evolved ukazało się na PC pięć lat temu, więc inicjatywa producenta wydaje się dzisiaj chyba zbytkiem łaski.

Battlefield: Bad Company

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od wczoraj posiadacze Battlefield: Bad Company mogą w końcu prowadzić walki w trybie Conquest. Wystarczy wrzucić płytkę z grą do czytnika, a gra sama zasugeruje ściągnięcie odpowiedniego patcha.

Ubisoft

Pod siedzibą Ubisoftu w San Francisco protestowała grupa aktywistów spod znaku pacyfki i skręta. No, tego drugiego może na miejscu zabrakło, ale okrzyki "Ubisoft, shame, shame, you know war is not a game!" i odpowiednie transparenty były na porządku dziennym. Powodem protestu była współpraca francuskiego koncernu z amerykańską armią nad grą America’s Army.

Guitar Hero

Obdzieranie szczeniaczków żywcem ze skóry i odgryzanie głów gołębiom na scenie nie jest jedyną specjalnością weterana sceny heavy metalowej, wokalisty zespołu Black Sabbath, czyli sześćdziesięcioletniego dziś Ozzy’ego Osbourne’a. No, z tym szczeniaczkami może nieco przesadziłem, ale pan O.O. nigdy do najgrzeczniejszych nie należał. Tak czy siak, przyszłość branży muzycznej upatruje on również w grach typu Rock Band i Guitar Hero. W najnowszej odsłonie tego drugiego tytułu pojawią się więc piosenki zatytułowane Crazy Train i Mr. Crowley, o czym donosi USA Today.

Microsoft

Microsoft podpisał umowę z firmą Havok na mocy której, wszystkie wewnętrzne studia amerykańskiego koncernu będą mogły wykorzystywać dobrodziejstwo systemu odpowiedzialnego za fizykę w grach video. Dzięki temu skróceniu powinien ulec czas produkcji nowych programów, a co za tym idzie, Gigant z Redmond liczy na spore oszczędności.

American McGee’s Grimm

W serwisie GameTap zadebiutował drugi odcinek serii American McGee’s Grimm zatytułowany Little Red Riding Hood.

Driver

W następny czwartek w sklepie PlayStation Store zadebiutuje pierwsza część serii Driver. Jej cenę ustalono na poziomie 4,99 funta.

Bionic Commando Rearmed

W przyszłą środę, 13 sierpnia w usłudze Xbox Live Arcade zadebiutuje Bionic Commando Rearmed. Wyceniono ją na 800 punktów Microsoftu. Dzień później gra zawita do amerykańskiej wersji sklepu PlayStation Store, gdzie klientom przyjdzie zapłacić za nią niecałe dziesięć dolarów. Nie wiadomo jeszcze kiedy gra pojawi się w europejskim sklepie.

Polska, pecetowa premiera odbędzie się 28 sierpnia. Dystrybutorem gry jest firma CD Projekt.

Dragon Quest

18 września na półki europejskich sklepów trafi Dragon Quest: The Chapters of the Chosen. Jest to pierwsza część trylogii zatytułowanej Zenithia. Tytuły kolejnych części to The Hand of Heavenly Bride i Realms of Reverie. Platformą docelową jest oczywiście Nintendo DS.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Shaun White Snowboarding

Resistance: Retribution

The Chronicles of Spellborn

Armored Core: for Answer

Night Watcher

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Spectrobes - Webisode 8: School of Hard Knocks

Spectrobes - Webisode 9: The Ancient Ship

Spectrobes - Webisode 10: The Last Stand

Customplay Golf 2009

MySims Kingdom

Mercenaries 2: World in Flames

FaceBreaker - Peter Moore vs Kim Kardashian

Shaun White Snowboarding

gry