Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2008, 13:42

autor: vampire

World War One zapowiedziana

Firma Ascaron Entertainment zapowiedziała wczoraj wydanie nowej strategii turowej zatytułowanej World War One, która miałaby ukazać się w listopadzie tego roku. Za jej przygotowanie odpowiedzialne jest studio AGEOD mające na swoim koncie już kilka podobnych produkcji - między innymi obydwie części Birth of America. Jak sam tytuł wskazuje gra podejmuje tematykę Pierwszej Wojny Światowej.

Firma Ascaron Entertainment zapowiedziała wczoraj wydanie nowej strategii turowej zatytułowanej World War One, która miałaby ukazać się w listopadzie tego roku. Za jej przygotowanie odpowiedzialne jest studio AGEOD mające na swoim koncie już kilka podobnych produkcji - między innymi obydwie części Birth of America. Jak sam tytuł wskazuje gra podejmuje tematykę Pierwszej Wojny Światowej. Obejmiemy tu kontrolę nad jedną z sześciu zaangażowanych w konflikt nacji (w tym Wielką Brytanią, Niemcami i Rosją), a naszym zadaniem będzie oczywiście uratowanie swego państwa przed porażką i zaszkodzenie rywalom. W tym celu będziemy musieli stoczyć wiele bitew na lądzie i morzu, a także rozsądnie zarządzać państwem i dbać o stosunki międzynarodowe.

Wpływ na sukces mają nie tylko zwycięskie potyczki, ale także odpowiednia ingerencja w opinię publiczną, wzmacnianie ducha walki wśród swoich ludzi i sianie zamieszania w szeregach wroga. Zawsze możemy też spróbować przekonać do sojuszu neutralne nacje, dzięki czemu zdobędziemy cennych pomocników, których interwencja może przeważyć o losach bitwy. Twórcy zapewniają, że World War One będzie doskonale wyważona, a jej zasady bardzo łatwe do opanowania.