Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka World War One: La Grande Guerre 14-18 (PC)

World War One: La Grande Guerre 14-18 PC

World War One jest turową strategią przygotowaną przez studio AGEOD, znane z kilku innych, podobnych tytułów. Charakterystyczną cechą dzieł tych twórców jest wierne odwzorowanie historycznych realiów panujących w epoce, do której dana produkcja nawiązuje.

Strategiczne | I wojna światowa | turowe

PC Windows
Okładka World War One: La Grande Guerre 14-18 (PC)

producent: AGEod

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11listopada2008

World War One jest turową strategią przygotowaną przez studio AGEOD, znane z kilku innych, podobnych tytułów. Charakterystyczną cechą dzieł tych twórców jest wierne odwzorowanie historycznych realiów panujących w epoce, do której dana produkcja nawiązuje. Mogliśmy się o tym przekonać na przykładzie obydwu części Birth of America oraz Napoleon's Campaigns.

Jak sam tytuł wskazuje gra podejmuje tematykę Pierwszej Wojny Światowej. Prześledzimy tutaj losy jednego z następujących dowódców zaangażowanych w ten konflikt amii: Horatio Kitchenera (Wielka Brytania), Josepha Joffre (Francja), Ericha Luddendorffa (Niemcy), Georgesa Clemenceau (Francja), Car Mikołaja II (Rosja) i Envera Pasha (Turcja). Nasze zadanie polega oczywiście na ochronie swego państwa oraz szkodzeniu rywalom. Możemy dokonać tego zarówno poprzez wypowiedzenie otwartego konfliktu jak i bardziej subtelne metody - na przykład odpowiednią ingerencją w opinię publiczną wzmocnimy morale naszych ludzi lub zniszczymy ducha walki oponentów. Innym sposobem na odniesienie sukcesu może być także zdobycie poparcia neutralnych do tej pory nacji, które wspomogą nas w razie ataku na nasz kraj.

Nawet jeśli będziemy starali się jak najdłużej wytrwać we względnym pokoju, prędzej, czy później do walki i tak musi dojść. Trzeba więc już wcześniej zadbać o odpowiednie wyposażenie armii i przydzielenie jej dobrych generałów. Warto także pomyśleć o uzyskaniu technologicznej przewagi nad wrogiem poprzez prowadzenie badań nad nowym uzbrojeniem i modyfikacją już dostępnego. Różnych jednostek w grze jest bardzo dużo, a same potyczki toczą się zarówno na lądzie i morzach jak i w powietrzu.

Pomimo wielu czynników, na które możemy mieć wpływ, World War One wciąż pozostaje produkcją łatwą do opanowania. Twórcy zadbali także o odpowiednie zbalansowanie poziomu trudności i możliwości poszczególnych nacji.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 6.2 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do World War One: La Grande Guerre 14-18

Klasyfikacja PEGI World War One: La Grande Guerre 14-18

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe World War One: La Grande Guerre 14-18

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista
World War One zapowiedziana

wiadomość8 sierpnia 2008

Firma Ascaron Entertainment zapowiedziała wczoraj wydanie nowej strategii turowej zatytułowanej World War One, która miałaby ukazać się w listopadzie tego roku. Za jej przygotowanie odpowiedzialne jest studio AGEOD mające na swoim koncie już kilka podobnych produkcji - między innymi obydwie części Birth of America. Jak sam tytuł wskazuje gra podejmuje tematykę Pierwszej Wojny Światowej.