Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Birth of America (PC)

Narodziny Ameryki PC

Birth of America

Birth of America to strategia turowa, której fabuła przenosi nas w lata 1755-83, czyli w czasy brytyjskiej wojny z Francuzami i Indianami o dominację w Ameryce Północnej oraz amerykańskiej wojny o niepodległość.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Birth of America (PC)

producent: AGEod

wydawca: Strategy First

wydawca PL: Nicolas Games

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24lutego2006

23stycznia2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Birth of America to strategia turowa, której fabuła przenosi nas w lata 1755-83, czyli w czasy brytyjskiej wojny z Francuzami i Indianami o dominację w Ameryce Północnej oraz amerykańskiej wojny o niepodległość, określanej również mianem rewolucji amerykańskiej, która rozpoczęła się 19 kwietnia 1775 roku, a zakończyła się podpisaniem traktatu paryskiego w 1783 roku. Natomiast jej skutkiem było oddzielenie się trzynastu północnoamerykańskich kolonii od Wielkiej Brytanii i powstanie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

W omawianej produkcji naszym zadaniem jest objęcie kontroli nad jedną ze stron tych dwóch, wyżej wspominanych, wielkich konfliktów i poprowadzenie jej do wojskowego i politycznego zwycięstwa. Terytorium, na jakim przyjdzie nam walczyć, to obszar całej Północnej Ameryki, od Florydy po Quebec, od Nowej Anglii do Mississipi. Mapa została podzielona na ponad 700 prowincji, różniących się między sobą ukształtowaniem terenu, klimatem oraz rozwojem cywilizacji.

Gra oferuje dziesięć scenariuszy do przejścia, a każdy z nich odwołuje się do prawdziwych, historycznych wydarzeń, np. do proklamacji Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych (4 lipca 1776 r.). Jądrem całej rozgrywki jest zarządzanie i dowodzenie działaniami wojskowymi nacji, nad jaką objęliśmy kontrolę. Owe działania to między innymi takie czynności, jak: budowanie fortów, magazynów czy blokad, najeżdżanie na tereny wroga i prowadzenie walk zarówno na lądzie, jak i morzu.

Do naszej dyspozycji oddano ponad sto historycznych przywódców, a każdego z nich cechują specjalne, unikalne zdolności, np. umiejętność planowania i skutecznego wykorzystania zasadzek. Ponadto szeregi naszych oddziałów zasilają rozmaite jednostki, m.in. lekka piechota, dragoni, ciężka artyleria, indiańscy wojownicy, żołnierze piechoty morskiej, a także statki. Gra oferuje ponad dziewięćdziesiąt typów jednostek, różniących się między innymi pochodzeniem, siłą defensywną i ofensywną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Narodziny Ameryki

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (30 lipca 2008)
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (30 lipca 2008)

wiadomość30 lipca 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: premiera darmowego dodatku do Mass Effect, bilety na BlizzCon, premiera The Mummy, strony internetowe STALKERA i Armed Assault II, Nancy Drew na DS-a i inne. Zapraszamy do lektury.

Birth of America trafia do Matrix Games
Birth of America trafia do Matrix Games

wiadomość14 grudnia 2006

Birth of America, turowa strategia przenosząca gracza w okres amerykańskiej wojny o niepodległość oraz konfliktu Francuzów z Indianami, trafiła do sprzedaży w internetowym sklepie firmy Matrix Games. Cena BoA dla klientów z Europy opiewa na 31,99 EUR, co wydaje się dość poważną kwotą.

Paradox Interactive opublikuje kolejne gry w systemie elektronicznej dystrybucji
Paradox Interactive opublikuje kolejne gry w systemie elektronicznej dystrybucji

wiadomość24 maja 2006

Firma Paradox Interactive poinformowała dziś rano, że przymierza się do opublikowania w czerwcu dwóch gier za pośrednictwem serwisu GamersGate: Birth of America oraz Mount & Blade.

Birth of America już dostępna
Birth of America już dostępna

wiadomość28 lutego 2006

Firma AGEOD poinformowała, że strategia turowa, nosząca tytuł Birth of America, jest już dostępna do kupienia i pobrania przez elektroniczny system dystrybucji.