Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2006, 13:31

autor: naiver

Birth of America trafia do Matrix Games

Birth of America, turowa strategia przenosząca gracza w okres amerykańskiej wojny o niepodległość oraz konfliktu Francuzów z Indianami, trafiła do sprzedaży w internetowym sklepie firmy Matrix Games. Cena BoA dla klientów z Europy opiewa na 31,99 EUR, co wydaje się dość poważną kwotą.

Birth of America, turowa strategia przenosząca gracza w okres amerykańskiej wojny o niepodległość oraz konfliktu Francuzów z Indianami, trafiła do sprzedaży w internetowym sklepie firmy Matrix Games . Cena BoA dlaklientów z Europy opiewa na 31,99 EUR, co wydaje się dość poważną kwotą.

Birth of America trafia do Matrix Games - ilustracja #1

 

Autorzy gry ze studia Ageod wierzą jednak, że gra warta jest swojej ceny. Birth of America bowiem to kompletna i złożona symulacja wojen, jakie toczyły się na amerykańskim kontynencie w latach 1775-83, i które doprowadziły do narodzin nowego mocarstwa – Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Gra oferuje 10 zróżnicowanych scenariuszy (wszystkie oparte na historycznych wydarzeniach) i ponad 700 prowincji – każda z nich z unikalnym terenem, klimatem i poziomem rozwoju. Ponadto dostaniemy do dyspozycji ponad 90 różnorodnych jednostek i ponad stu historycznych dowódców. Konieczność utrzymywania linii zaopatrzenia, długotrwałe oblężenia fortów, brutalne szturmy, pogoda wpływająca na możliwości naszych żołnierzy – wszystko to wpłynie na wysoki poziom realizmu rozgrywki.

Warto zaznaczyć, że do tej pory Birth of America dostępna była jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony, co bardzo zawężało krąg potencjalnych odbiorców. Dzięki Matrix Games gra trafi do znacznie szerszego grona fanów strategii.

Demo gry, które daje dostęp do jednego roku gry z kampanii, oraz najnowszy patch znaleźć można tutaj.

W Polsce natomiast premiera gry w rodzimej wersji językowej zapowiedziana jest na styczeń 2007. Wydawca, Nicolas Games, zażyczy sobie za Birth of America 29,99 zł.