Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2008, 11:35

autor: Hed

Premiera i bety, czyli: kto pierwszy zagra w Warhammera Online

Z wyścigu o pierwszeństwo w wypróbowaniu Warhammera Online wyłączamy oczywiście testerów. Ci sprawdzają grę już od dobrych kilku miesięcy. Już wkrótce jednak, zgodnie z zapowiedziami, dostęp do niej otrzyma większa rzesza fanów. Jednak nie wszyscy. Autorzy zapowiadają kilka okazji do przedpremierowego wypróbowania sieciowej wersji „młotka”. Sama gra, jak potwierdzili twórcy, światło dzienne ujrzy 18 września, wbrew wcześniejszym spekulacjom, które wskazywały 23 września na dzień premiery (taka data pojawiła się na singapurskiej stronie EA i szybko zniknęła). Kto pierwszy i kiedy zagra w tego oczekiwanego MMORPGa?

Z wyścigu o pierwszeństwo w wypróbowaniu Warhammera Online wyłączamy oczywiście testerów. Ci sprawdzają grę już od dobrych kilku miesięcy. Już wkrótce jednak, zgodnie z zapowiedziami, dostęp do niej otrzyma większa rzesza fanów. Jednak nie wszyscy. Autorzy zapowiadają kilka okazji do przedpremierowego wypróbowania sieciowej wersji „młotka”. Sama gra, jak potwierdzili twórcy, światło dzienne ujrzy 18 września, wbrew wcześniejszym spekulacjom, które wskazywały 23 września na dzień premiery (taka data pojawiła się na singapurskiej stronie EA i szybko zniknęła). Kto pierwszy i kiedy zagra w tego oczekiwanego MMORPGa?

Sposobności do wcześniejszego uczestnictwa w tym gorącym projekcie będzie kilka, jednak większość z nich dostępna będzie dla raczej wąskiego grona osób, które wykupiły pre-order edycji kolekcjonerskiej (polski nakład wyczerpany). Autorzy zapowiedzieli więc: przedpremierowy weekend (preview weekend), specjalny dostęp do zamkniętej bety oraz otwartą betę. Zapytacie, jak wziąć w nich udział?

Premiera i bety, czyli: kto pierwszy zagra w Warhammera Online  - ilustracja #1

Po pierwsze – przedpremierowy weekend. Autorzy przewidują 100 tysięcy miejsc na ten wczesny pokaz gry (chociaż nie jest to ścisła reguła, być może dopuszczonych będzie więcej). Przedpremierowy weekend dostępny będzie w pierwszej kolejności dla osób, które zamówiły pre-order edycji kolekcjonerskiej. Następnymi w kolejce będą gracze biorący już udział w zamkniętej becie – także oni otrzymają dostęp do tego specjalnego weekendu. Jeżeli powyższych osób nie uzbiera się 100 tysięcy, być może dostęp otrzymają także inni zainteresowani. Data tego wydarzenia nie została jeszcze ustalona – wybrańcy zostaną zapewne powiadomieni mailowo.

Premiera i bety, czyli: kto pierwszy zagra w Warhammera Online  - ilustracja #2

Drugą możliwością będzie specjalne zaproszenie na zamkniętą betę, przeznaczone także dla osób, które zamówiły w przedsprzedaży edycję kolekcjonerską. Te testy mają odbyć się już w przyszłym tygodniu. Aby wziąć w nich udział trzeba będzie spełniać także pewne wymogi sprzętowe, jednak nie tak rygorystyczne jak te dotyczące osób testujących grę wcześniej.

Premiera i bety, czyli: kto pierwszy zagra w Warhammera Online  - ilustracja #3

W końcu, trzecia sposobność na wypróbowanie gry, czyli oczywiście otwarta beta. Jej data jeszcze nie została wyznaczona – jednak wiadomo, iż aby wziąć w niej udział trzeba zamówić pre-order gry w wersji zwykłej lub kolekcjonerskiej. Regularna wersja pre-order dostępna będzie w Polsce drugiej połowie sierpnia. Wraz z nią otrzymamy specjalny klucz dający dostęp do otwartej bety. Data rozpoczęcia otwartych testów nie jest jeszcze znana, można jednak przypuszczać, iż nastąpi pod koniec sierpnia. Co zobaczymy w otwartej becie? Pewną część finalnego produktu. Otrzymamy dostęp do kilku lokacji każdej z armii oraz ograniczoną możliwość rozwoju. Ważną informacją jest fakt, iż postacie utworzone i rozwinięte w becie nie zostaną zachowane i nie będą przeniesione do finalnej wersji – upraszamy więc o nieprzywiązywanie się emocjonalnie do nich, gdyż zaraz po zakończeniu testów zostaną usunięte.

Premiera i bety, czyli: kto pierwszy zagra w Warhammera Online  - ilustracja #4

Teraz uwaga głównie dla tych, którzy zamówili edycję kolekcjonerską – jeżeli chcecie wziąć udział w którymś z powyższych wydarzeń, musicie zarejestrować się po 15 sierpnia 2008 na tej stronie, zalogować się i utworzyć konto dla Warhammera Online. W trakcie tworzenia należy wpisać kod do bety, który powinniście otrzymać wraz z pre-orderem. Po rejestracji możecie pobrać pliki z betą – dostępne one będą po wspomnianej dacie (15 sierpnia 2008). Jeżeli na powyższej stronie macie już główne konto (np. dla którejś z innych gier tam występujących) należy zalogować się na nie i utworzyć nowe podkonto dla WAR Online (oczywiście wpisując odpowiedni kod dla bety). Jeżeli rejestrowaliście się wcześniej na europejskiej stronie (Beta Center) także musicie utworzyć to konto oraz podać klucz do bety ponownie.

Premiera i bety, czyli: kto pierwszy zagra w Warhammera Online  - ilustracja #5

Osoby, które zamówiły, lub zamówią grę przed premierą mogą liczyć także na dodatkowe przedmioty oraz Head Start, który jest jeszcze jednym podziękowaniem za wczesne zainteresowanie grą – umożliwi zalogowanie się do niej co najmniej dzień przed premierą. Wpisywać kody aktywujące powyższe benefity będzie można także od 15 sierpnia na wyżej wymienionej stronie.

Premiera i bety, czyli: kto pierwszy zagra w Warhammera Online  - ilustracja #6

Osobom, które nie zamierzają (lub nie mogą) brać udziału w powyższych wydarzeniach pozostaje poczekać na premierę, czyli 18 września. Autorzy zastrzegają, iż data ta może ulec lekkim modyfikacjom w razie gdyby wystąpiły jakieś problemy, czy opóźnienia związane z wymienionymi wyżej betami. Sam termin nie został wybrany przypadkowo. Wypada w czwartek, a to według twórców optymalny dzień, który umożliwia równoczesną premierę w Ameryce Północnej, Europie i Oceanii (Australia, Nowa Zelandia). Gdyby ktoś miał zamiar narzekać, iż musieliśmy czekać na grę za długo, ekipa Electronic Arts przygotowała zawczasu ripostę – WAR Online jest bowiem jednym z najszybciej wyprodukowanych sieciowych MMORPGów w Ameryce i Europie. To stwierdzenie może jednak okazać się obosieczne dla twórców – miejmy nadzieję, iż krótki okres produkcji nie wpłynie na jakość gry. Twórcy zdają się jednak poważnie podchodzić do sprawy – wstrzymano nawet decyzję o zniesieniu klauzuli milczenia uczestników zamkniętej bety, aby wpierw poprawić 3 problematyczne kwestie jakie jeszcze występują. Jakie to problemy? Mark Jacobs z EA nie chce zdradzić, jednak zapewnia, iż nie są one poważne – to raczej drobne poprawki, które po części już zostały wykonane. Więcej informacji o samej rozgrywce na pewno będzie w przyszłym tygodniu – gdy owa klauzula zostanie zniesiona.

Widać więc wyraźnie, że przygotowania do premiery nabierają rozpędu. Już niedługo usłyszymy opinie pierwszych graczy i zweryfikują się nasze oczekiwania i nadzieje. Czy gra będzie tak dobra jak byśmy chcieli? Zapewne niektórzy z Was przekonają się już lada moment.