Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2008, 10:22

autor: vampire

Diablo III bez dyrektora artystycznego

Jak pamiętamy wielu fanom niezbyt przypadł do gustu styl graficzny nowej odsłony Diablo, dlatego zapewne zainteresuje ich wiadomość, że obecnie w Blizzardzie zwolnił się etat dyrektora artystycznego gry. Na oficjalnej stronie firmy możemy zobaczyć jakie wymagania muszą spełnić potencjalni kandydaci na to stanowisko.

Jak pamiętamy wielu fanom niezbyt przypadł do gustu styl graficzny nowej odsłony Diablo, dlatego zapewne zainteresuje ich wiadomość, że obecnie w Blizzardzie zwolnił się etat dyrektora artystycznego tego tytułu. Na oficjalnej stronie firmy możemy zobaczyć jakie wymagania muszą spełnić potencjalni kandydaci na to stanowisko. Poza umiejętnościami menadżerskimi, doskonałym wyczuciem estetyki i znajomością takich programów graficznych jak Maya, Photoshop, Painter, 3ds Max, muszą oni posiadać przynajmniej pięcioletnie doświadczenie na takim właśnie stanowisku, zdobyte podczas prac nad wysokobudżetowymi tytułami.

Diablo III bez dyrektora artystycznego - ilustracja #1

Dotychczasowy dyrektor artystyczny sam opuścił szeregi Blizzarda i otworzył własną firmę niezwiązaną z branżą gier. O tym jak sprawdzi się na tym stanowisku następca Briana Morrisroe’a przekonamy się już niedługo, choć na jakieś szczególne zmiany nie powinniśmy liczyć – Blizzard jest zadowolony z obecnego wyglądu gry. Więcej o stanowisku firmy na temat nowej, barwniejszej oprawy graficznej Diablo III możecie przeczytać w tej i tej wiadomości.