Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2008, 18:35

autor: vampire

Kolejne Halo autorstwa nowego dewelopera?

O nowym Halo autorstwa niezależnego już teraz studia Bungie mieliśmy usłyszeć podczas tegorocznych targów E3, jednakże, jak pamiętamy, Microsoft posiadający prawo własności tego tytułu do prezentacji nie dopuścił. Ostatnio natomiast pojawiły się podejrzenia, że wcale nie będziemy mieć do czynienia z kolejną odsłona serii a jedynie rozszerzeniem trójki.

O nowym Halo autorstwa niezależnego już teraz studia Bungie mieliśmy usłyszeć podczas tegorocznych targów E3, jednakże, jak pamiętamy, Microsoft posiadający prawo własności tego tytułu do prezentacji nie dopuścił. Ostatnio natomiast pojawiły się podejrzenia, że wcale nie będziemy mieć do czynienia z kolejną odsłona serii a jedynie rozszerzeniem trójki. Bez względu na to czym tak naprawdę jest nowe dzieło twórców przygód, niepokojąca wydaje się wiadomość, pochodząca ponoć z zaufanego źródła, zamieszczona w serwisie Destructoid. Według niej Microsoft kompletuje właśnie zupełnie "świeży" zespół mający przygotować nowy projekt z uniwersum Halo.

Kolejne Halo autorstwa nowego dewelopera? - ilustracja #1

Jeśli wierzyć tym informacjom to oznaczałoby, że ludzie z Bungie nie będą już bezpośrednio (a może nawet i wcale) zaangażowani w produkcję następnych gier z serii. Dodajmy jednak, że wspomniany projekt określany jest mianem "new experience", nie wiadomo więc czy chodzi tu o bezpośrednią kontynuacją Halo 3, czy też inną grę jedynie nawiązująca do Xboxowego hitu. Przypomnijmy jeszcze, że tajemnicza produkcja Bungie prawdopodobnie zostanie zaprezentowana podczas Games Convention. O ile oczywiście Microsoft ponownie nie stwierdzi, że tajemnic lepiej nie ujawniać...