Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2008, 20:53

autor: Hed

Harry Potter i Książę Półkrwi opóźniony 8 miesięcy?

Warner Bros. przesunęło premierę kolejnej filmowej adaptacji przygód czarodzieja na lipiec 2009. Wraz z tą zmianą pojawiły się spekulacje o opóźnieniu gier przedstawiających następne przygody Harrego Pottera. Gra Harry Potter i Książę Półkrwi ma oficjalnie pojawić się w listopadzie tego roku, na praktycznie każdą popularną platformę. Czy tak będzie?

Warner Bros. przesunęło premierę kolejnej filmowej adaptacji przygód czarodzieja na lipiec 2009. Wraz z tą zmianą pojawiły się spekulacje o opóźnieniu gier przedstawiających następne przygody Harrego Pottera. Gra Harry Potter i Książę Półkrwi ma oficjalnie pojawić się w listopadzie tego roku, na praktycznie każdą popularną platformę. Czy tak się stanie?

Przełożenie premiery filmu na 17 lipca 2009 roku wiąże się z czysto marketingowymi zagrywkami. Po prostu, film latem, według jego twórców, będzie w stanie zebrać większą widownię niż gdyby wyszedł pod koniec tego roku. Obraz jest już skończony, także faza post-produkcji została dopięta. Niestety fani będą musieli poczekać. Warto jednak zaznaczyć, że to świadome opóźnienie nie wpływa na proces tworzenia adaptacji kolejnej części sagi autorstwa J.K. Rowling, która zostanie prawdopodobnie zobrazowana aż dwoma filmami.

Co z grami? Na razie nie wiadomo i nie można jednoznacznie stwierdzić, że zostaną opóźnione. Niestety, jest to całkiem prawdopodobne. Pozostaje nam czekać na oficjalne potwierdzenie którejś z możliwości. Tymczasem zapraszamy do naszej zapowiedzi tego tytułu, z której dowiedzie się o nowych atrakcjach w szóstej.