Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka Dance Dance Revolution SuperNOVA 2 (PS2)

Dance Dance Revolution SuperNOVA 2 PS2

Kontynuacja bardzo popularnej gry zręcznościowej, oferującej możliwość wykorzystania profesjonalnej maty do tańczenia. Na uwagę zasługuje poszerzony wachlarz trybów zabawy.

Towarzyskie | muzyczne | taneczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Dance Dance Revolution SuperNOVA 2 (PS2)

producent: Konami

wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

1grudnia2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dance Dance Revolution SuperNOVA 2 to kontynuacja bardzo udanej gry zręcznościowej, która wydana została pod koniec 2006 roku. Podobnie jak w przypadku poprzedniej części, mamy tu do czynienia z tytułem o tematyce tanecznej. Zadaniem gracza jest więc wykonywanie ruchów zgodnie z przedstawianymi na ekranie wskazówkami. Można to wykonywać przy pomocy tradycyjnego joypada. Niewspółmiernie większą frajdę sprawia jednak zabawa z użyciem profesjonalnej maty do tańczenia, wyposażonej w odpowiednio większe płytki, reagujące na nacisk. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, SuperNOVA 2 powstała wyłącznie z myślą o bywalcach salonów gier i posiadaczach konsoli PlayStation 2. Warto jednak nadmienić, że tytuły z serii Dance Dance ukazywały się też jednak na inne platformy sprzętowe, między innymi Xbox’a, a nawet przenośne konsolki Gameboy.

Opisywana kontynuacja wyróżnia się przede wszystkim bardzo szerokim wachlarzem dostępnych trybów zabawy. Lista dostępnych trybów obejmuje między innymi Hyper Master Mode. Z myślą o początkujących sympatykach gier tanecznych przygotowano pełnoprawny tutorial, dzięki któremu można zapoznać się z podstawami obsługi, zarówno gry, jak i wspomnianej już wyżej maty do tańczenia. Inne dostępne tryby to Battle, Nonstop oraz Challenge, opierający się o konieczność wykonywania pojedynczych wyzwań. Gra posiada oczywiście w pełni regulowany poziom trudności, tak aby w równym stopniu zadowolić zarówno nowicjuszy, jak i osoby, które w pierwszej części zdołały odkryć wszystkie możliwe bonusy.

W drugiej części SuperNOVY zawarto bardzo szeroki wachlarz piosenek, pochodzących od najsłynniejszych wykonawców. Opisywany produkt oferuje pełne wsparcie dla doskonale znanej posiadaczom konsoli PS2 kamerki o nazwie EyeToy. Poszerono także opcje multiplayer. Do pojedynczego pojedynku tanecznego mogą przystąpić nawet cztery osoby. Przewidziano oczywiście możliwość zabawy w Sieci. Wizualnie gra prezentuje bardzo zbliżony poziom do swojego poprzednika. Udoskonalono przede wszystkim towarzyszące pojawiającym się na ekranie strzałkom animacje tła.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Dance Dance Revolution SuperNOVA 2

Klasyfikacja PEGI Dance Dance Revolution SuperNOVA 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Dance Dance Revolution SuperNOVA 2

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • EyeToy
  • karta pamięci 8 MB
  • mata do tańczenia
  • Network Adaptor
Pierwsze informacje nt. nowych odsłon serii Dance Dance Revolution
Pierwsze informacje nt. nowych odsłon serii Dance Dance Revolution

wiadomość11 lipca 2007

Konami opublikowało wreszcie pierwsze szczegóły na temat dwóch kolejnych odsłon serii Dance Dance Revolution. Ujawnione dzisiaj informacje dotyczą dwóch premierowych produktów: DDR Universe 2 na Xboxa 360 oraz DDR SuperNOVA 2, dedykowanego konsoli PlayStation 2.