Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Zoo Tycoon 2: Extinct Animals (PC)

Zoo Tycoon 2: Extinct Animals PC

Dodatek do gry Zoo Tycoon 2 opracowany przez autorów pierwowzoru, czyli studio Blue Fang Games.

To jest dodatek do gry Zoo Tycoon 2.

Strategiczne | ekonomiczne | zoo

PC Windows
Okładka Zoo Tycoon 2: Extinct Animals (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16października2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zoo Tycoon 2: Extinct Animals to kolejny dodatek do Zoo Tycoon 2, strategii ekonomicznej, w której zadaniem gracza jest prowadzenie własnego ogrodu zoologicznego. Jak wskazuje podtytuł, tym razem rozszerzenie koncentruje się na przedstawieniu wymarłych już gatunków zwierząt. Za developing ponownie odpowiada studio Blue Fang Games, natomiast wydawcą jest Microsoft Games Studios.

Twórcy chwalą się, że Extinct Animals to największy dodatek do Zoo Tycoon 2 ze wszystkich, jakie do tej pory się ukazały. Główną nowością w tym rozszerzeniu jest ponad 30 nowych gatunków zwierząt. Są tu między innymi tygrysy tasmańskie, ptaki Dodo (nazywane też gigantycznymi gołębiami), ale znajdą coś dla siebie również miłośnicy paleontologii, bowiem nie zabrakło dinozaurów, z T-Rexem na czele.

W grze musimy się koncentrować na zapewnieniu jak najlepszych (bliskich naturalnym) warunków zwierzętom. Opieka nad nimi to jednak nie wszystko – równie ważne jest sprawne rozbudowywanie zoo, którym zarządzamy. W końcu ogród zoologiczny jest dla turystów, więc musimy zrobić wszystko, aby zostawiali w naszym ogrodzie jak najwięcej pieniędzy i byli skłonni wracać do niego.

Interfejs gry jest prosty w obsłudze i powinni poradzić z nim sobie nawet początkujący fani strategii ekonomicznych. Dzięki trójwymiarowej grafice widać jak na dłoni zachowania zwierząt i odwzorowane zgodnie z rzeczywistością ich nawyki. Możemy dowolnie obracać i przybliżać kamerę, więc żaden szczegół nie powinien umknąć naszej uwadze. Ciekawą opcją jest też to, że możemy wcielić się w zwiedzającego zoo i z jego poziomu zobaczyć jak prezentuje się efekt naszych prac. Da się też robić zdjęcia i umieszczać je w specjalnych galeriach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 420 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Zoo Tycoon 2: Extinct Animals

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Zoo Tycoon 2: Extinct Animals

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows 2000/XP
Zoo Tycoon 2: Extinct Animals w
Zoo Tycoon 2: Extinct Animals w "złocie"

wiadomość26 września 2007

Amerykańskie studio Blue Fang Games zakończyło prace nad kolejnym, czwartym już dodatkiem do gry Zoo Tycoon 2. Produkt zatytułowany Extinct Animals osiągnął „złoty” status, co oznacza, że płyta z pełną wersją programu została wysłana do tłoczni.

Właściciele DualScreenów zagrają w Zoo Tycoon 2
Właściciele DualScreenów zagrają w Zoo Tycoon 2

wiadomość16 sierpnia 2007

Serwis Cubed3 podaje, że dobrze sprzedająca się w Wielkiej Brytanii gra Zoo Tycoon DS doczeka się kontynuacji. Będzie ona w dużej mierze oparta na PC-towej wersji Zoo Tycoon 2 stworzonej przez Microsoft Game Studios.

Zapowiedziano Zoo Tycoon 2: Extinct Animals

wiadomość25 maja 2007

Na fali popularności gier typu tycoon firma Microsoft zapowiedziała kolejną pozycję o nazwie Zoo Tycoon 2: Extinct Animals, która stanowi kontynuację serii, traktującej o tworzeniu i rozwijaniu własnego zoo. Przygotowywany tytuł, wprowadzający wiele świeżości do zabawy, trafi do właścicieli PeCetów pod koniec bieżącego roku.