Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka The Eldritch Zookeeper (PC)

The Eldritch Zookeeper PC

The Eldritch Zookeeper to hybryda gatunkowa, w której wcielamy się w zarządcę ogrodu zoologicznego, gdzie główną atrakcją są potwory wyjęte wprost z twórczości mistrza grozy Howarda Phillipsa Lovecrafta.

Symulacje | ekonomiczne | horror | elementy strategiczne | mitologia Cthulhu | indie

PC Windows
Okładka The Eldritch Zookeeper (PC)

producent: Cranktrain

wydawca: Cranktrain

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

lipiec2021

lipiec2021

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Eldritch Zookeeper to wydana na platformę PC hybryda gatunkowa, łącząca elementy strategii ekonomicznej i gry survivalowej. Projekt opracowało niezależne studio Cranktrain.

Fabuła

Głównym bohaterem jest pechowy mężczyzna, który daje się nabrać ożywionemu szkieletowi i akceptuje niebezpieczną posadę zarządcy tajemniczego ogrodu zoologicznego. Na miejscu okazuje się, że główną atrakcją tego zoo są przerażające potwory wyjęte wprost z twórczości H. P. Lovecrafta. Każdego dnia przywożone jest kolejne monstrum, a naszym zadaniem jest zapewnienie mu odpowiednich warunków, jak również dbanie o to, aby nie pożarł gości, a ci nie stracili zdrowych zmysłów.

Produkcja utrzymana jest w lekkim komediowym klimacie, a napotkane potworności jedynie śmieszą, zamiast budzić przerażenie.

Mechanika

Obowiązki gracza wydanym na platformę PC The Eldritch Zookeeper przypominają te z klasycznych strategii ekonomicznych o zarządzaniu parkami rozrywki. Konieczne jest gospodarowanie budżetem oraz konstruowanie różnorodnych obiektów, w tym przede wszystkim ogrodzeń mających utrzymać w ryzach potwory.

Gracze muszą jednak nie tylko pilnować monstra, ale również zapewniać gościom inne atrakcje, tak aby ukoić ich nerwy po kontakcie z potworami, których widok jest tak przerażający, że może doprowadzić do szaleństwa. Dlatego konieczne jest zadbanie o zdrowie psychiczne klientów poprzez zapewnianie im okazji do odstresowania się i niewinnej zabawy.

Wszystko to jest w miarę typowe dla strategii ekonomicznej, ale The Eldritch Zookeeper różni się od typowych przedstawicieli tego gatunku w kluczowej kwestii. Zarządca zoo jest tu bowiem konkretną postacią, którą kierujemy niczym w grach survivalowych. Wszystkie czynności musimy więc wykonywać osobiście, a śmierć bohatera kończy zabawę. Dlatego często konieczna jest również walka o przetrwanie lub ucieczka, gdy jakieś monstrum wydostanie się poza ogrodzenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do The Eldritch Zookeeper

Wymagania wiekowe The Eldritch Zookeeper

12+

Wymagania sprzętowe The Eldritch Zookeeper

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
  • Windows 7
The Eldritch Zookeeper - zapowiedziano grę o zarządzaniu zoo pełnym potworów
The Eldritch Zookeeper - zapowiedziano grę o zarządzaniu zoo pełnym potworów

wiadomość5 lipca 2017

Studio Cranktrain zapowiedziało The Eldritch Zookeeper, czyli mieszankę strategii ekonomicznej i gry survivalowej, w której pokierujemy zarządcą ogrodu zoologicznego, gdzie zamiast zwierząt pokazywane są potwory wprost z horrorów Howarda Phillipsa Lovecrafta.