Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Marine Park Empire (PC)

Marine Park Empire: Zoo i Oceanarium PC

Marine Park Empire

Marine Park Empire: Zoo i Oceanarium to adresowana głównie do młodszych odbiorców strategia ekonomiczna, stworzona przez studio deweloperskie Enlight Software. Gracz wciela się w rolę szefa nowoczesnego ogrodu zoologicznego, a do jego zadań należy m.in.

Strategiczne | ekonomiczne | zoo

PC Windows
Okładka Marine Park Empire (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22września2005

31lipca2006

pudełko PL

Marine Park Empire to druga, po Zoo Empire, strategia ekonomiczna z firmy Enlight Software, związana z budową, rozwojem i utrzymaniem wielkiego ogrodu zoologicznego. Tytuł ten zawiera wszystkie elementy znane z Zoo Empire, w tym zwierzęta, budynki i dekoracje, a ponadto, jak sugeruje nazwa, wprowadza do rozgrywki szereg nowych cech związanych z fauną i florą zamieszkującą ziemskie akweny wodne. Łącznie ilość zwierząt jaka może znaleźć się w naszym ośrodku powiększyła się o 28 gatunków (w sumie ponad 60), w tym ośmiornice, orki, płaszczki, wydry i różne egzotyczne ryby. Liczba budynków i atrakcji wzrosła zaś o 150 (do ponad 450) – mowa tu m.in. o oceanariach, basenach i szaleńczych zjeżdżalniach. Z większych nowości w stosunku do pierwowzoru, wymienić należy również udoskonalony interfejs użytkownika, pozwalający w jeszcze łatwiejszy sposób planować i rozbudowywać park oraz panować nad kluczowymi elementami finansowymi, jak zyski czy koszty utrzymania.

Autorzy programu przygotowali kampanię składającą się z 21 zadań jakim musimy podołać jako szef tego typu ośrodka, a także tryb zabawy free-form, gdzie można bez obaw rozkoszować się swoim dokonaniom. Ponadto dla osób, dla których jest to pierwszy kontakt z produkcją o tej tematyce, zaimplementowano sześć scenariuszy szkoleniowych, dzięki którym mogą poznać nawyki i zachowania poszczególnych zwierząt, jak również podstawowe czynniki ekonomiczne związane z prowadzeniem Zoo.

Rozgrywkę przedstawiono przy użyciu schludnego i estetycznego engine’u graficznego. Wszytko co widzimy wykonano w pełnym 3D, mamy też możliwość podziwiać swoje włości za pośrednictwem widoku z pierwszej i trzeciej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 336 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Marine Park Empire: Zoo i Oceanarium

Klasyfikacja PEGI Marine Park Empire: Zoo i Oceanarium

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.