Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka Maly Adibu z wizyta w zoo (PC)

Mały Adibu z wizytą w zoo PC

Maly Adibu z wizyta w zoo

Kolejna gra edukacyjna z Adibu w roli głównej. Tym razem sympatyczny chłopiec, a wraz z nim gracze, odkrywa sekrety ogrodu zoologicznego. Program zawiera 36 zadań stymulujących rozwój dzieci na wielu płaszczyznach.

Towarzyskie | dla dzieci | zoo

PC Windows
Okładka Maly Adibu z wizyta w zoo (PC)

producent: Mindscape

wydawca: Mindscape

wydawca PL: CDP

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15maja2009

15maja2009

pudełko PL

Mały Adibu z wizytą w zoo to kolejna gra edukacyjna, w której młodzi użytkownicy komputerów spotykają się z tytułowym, sympatycznym bohaterem oraz grupą jego przyjaciół.

W niniejszej odsłonie zadaniem graczy jest pomóc Małemu Adibu oraz jego wiernym przyjaciołom o imionach Albert, Lili, Malo i Nino w odnalezieniu maluchów, które zniknęły ze zwierzęcego żłobka. Podczas owej wyprawy poszukiwawczej dzieci odkryją sekrety ogrodu zoologicznego i dowiedzą się, jak dbać o zwierzęta, np. jak myć słonia, czesać lwa czy uczyć papużki śpiewu.

Program został dostosowany do poziomu intelektualnego dzieci w wieku przedszkolnym, a w jego skład wchodzi aż 36 zadań, zbaw i piosenek stymulujących rozwój umysłowy młodych odbiorców na wielu płaszczyznach. Gra rozwija między innymi orientację przestrzenną, ćwiczy pamięć i koncentrację, uczy rozpoznawania kształtów, kolorów i wzorów oraz porównywania wielkości i liczby przedmiotów. Prócz tego dzięki opisywanej grze dzieci poznają życie zwierząt i zapoznają się z zasadami higieny. Program promuje ponadto takie wartości, jak: przyjaźń, szacunek i pomaganie innym.

Tak jak pozostałe tytuły z serii, tak i ten oferuje trzy poziomy trudności do wyboru oraz Kącik rodziców, dzięki któremu rodzic może ustawiać parametry programu oraz czas, jaki jego potomek spędzi przed komputerem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 3,9 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Mały Adibu z wizytą w zoo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Mały Adibu z wizytą w zoo

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.5 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza), Windows XP