Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Zoo Tycoon 2 DS (NDS)
OkładkaZoo Tycoon 2 DS (NDS)

Zoo Tycoon 2 DS NDS

Druga część popularnej strategii ekonomicznej. Ponownie wcielamy się w postać osoby zarządzającej tytułowym zoo. Lista nowości obejmuje między innymi nowy tryb zabawy, lepszą grafikę oraz obecność trybu multiplayer.

Strategiczne | ekonomiczne | zoo | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zoo Tycoon 2 DS Premiera NDS

5lutego2008

producent: Altron wydawca: THQ Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Zoo Tycoon 2 DS

The Settlers (1993)

Theme Park

Zoo Keeper

Zoo Tycoon 2 DS jest kieszonkową wersją jednej z najwyżej ocenianych pecetowych strategii ekonomicznych. Podobnie jak w oryginale, zajmujemy się organizowaniem wszystkich spraw niezbędnych do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania skonstruowanego przez nas zoo. W pierwszej kolejności musimy zabudować dostępną okolicę, stawiając wybiegi dla zwierząt oraz dodatkowe atrakcje. Następnie należy zakupić zwierzaki oraz wynająć stosowny personel. Na koniec trzeba zadbać o to żeby zoo stało się atrakcyjnym oraz przynoszącym spore zyski centrum rozrywki.

Co ciekawe, nie jest to pierwsza próba przeniesienia jednego z produktów z tej serii na konsolę DS. Pierwsza część Zoo Tycoon również ukazała się na handhelda firmy Nintendo. W przeciwieństwie jednak do tej gry, którą wyprodukowało Blue Fang Games, za przygotowanie Zoo Tycoona 2 DS odpowiedzialne jest studio developerskie Altron. Firma ta ma na swoim koncie takie tytuły jak Enchanted czy Alex Rider: Stormbreaker.

W grze możemy wybierać pomiędzy trzema podstawowymi trybami zabawy. Dwa z nich powinny być dobrze znane sympatykom poprzedniej odsłony cyklu. Mowa tu bowiem o trybach Zoo Designer Mode oraz Zoo Director Mode. Zupełną nowością jest natomiast tryb o nazwie Zookeeper Mode, w którym zajmujemy się przede wszystkim przyglądaniem się wybranym zwierzakom, a także w bardziej szczegółowo ukazany sposób próbujemy sprawować nad nimi troskliwą opiekę.

W wersji przeznaczonej na konsolkę DS pojawiają się także nowe gatunki zwierząt oraz środowisk gry, nieznane posiadaczom pecetowej edycji produkcji. Wszystkie czynności wykonuje się z wykorzystaniem ekranu dotykowego handhelda. W taki właśnie sposób stawiamy nowe konstrukcje czy zajmujemy się zawartymi w zoo okazami zwierząt. Tym razem zabawa rozgrywa się w częściowo trójwymiarowym otoczeniu. Pomimo tego, iż pierwsza część Zoo Tycoona nie posiadała żadnych trybów multiplayer, w opisywanym sequelu zdecydowano się na taki krok. Ponadto przewidziano możliwość wymiany danych z innymi graczami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Zoo Tycoon 2 DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.