Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Zoo Tycoon 2 DS (NDS)

Zoo Tycoon 2 DS NDS

Druga część popularnej strategii ekonomicznej. Ponownie wcielamy się w postać osoby zarządzającej tytułowym zoo. Lista nowości obejmuje między innymi nowy tryb zabawy, lepszą grafikę oraz obecność trybu multiplayer.

Strategiczne | ekonomiczne | zoo

Nintendo DS
Okładka Zoo Tycoon 2 DS (NDS)

producent: Altron

wydawca: THQ Inc.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

5lutego2008

Zoo Tycoon 2 DS jest kieszonkową wersją jednej z najwyżej ocenianych pecetowych strategii ekonomicznych. Podobnie jak w oryginale, zajmujemy się organizowaniem wszystkich spraw niezbędnych do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania skonstruowanego przez nas zoo. W pierwszej kolejności musimy zabudować dostępną okolicę, stawiając wybiegi dla zwierząt oraz dodatkowe atrakcje. Następnie należy zakupić zwierzaki oraz wynająć stosowny personel. Na koniec trzeba zadbać o to żeby zoo stało się atrakcyjnym oraz przynoszącym spore zyski centrum rozrywki.

Co ciekawe, nie jest to pierwsza próba przeniesienia jednego z produktów z tej serii na konsolę DS. Pierwsza część Zoo Tycoon również ukazała się na handhelda firmy Nintendo. W przeciwieństwie jednak do tej gry, którą wyprodukowało Blue Fang Games, za przygotowanie Zoo Tycoona 2 DS odpowiedzialne jest studio developerskie Altron. Firma ta ma na swoim koncie takie tytuły jak Enchanted czy Alex Rider: Stormbreaker.

W grze możemy wybierać pomiędzy trzema podstawowymi trybami zabawy. Dwa z nich powinny być dobrze znane sympatykom poprzedniej odsłony cyklu. Mowa tu bowiem o trybach Zoo Designer Mode oraz Zoo Director Mode. Zupełną nowością jest natomiast tryb o nazwie Zookeeper Mode, w którym zajmujemy się przede wszystkim przyglądaniem się wybranym zwierzakom, a także w bardziej szczegółowo ukazany sposób próbujemy sprawować nad nimi troskliwą opiekę.

W wersji przeznaczonej na konsolkę DS pojawiają się także nowe gatunki zwierząt oraz środowisk gry, nieznane posiadaczom pecetowej edycji produkcji. Wszystkie czynności wykonuje się z wykorzystaniem ekranu dotykowego handhelda. W taki właśnie sposób stawiamy nowe konstrukcje czy zajmujemy się zawartymi w zoo okazami zwierząt. Tym razem zabawa rozgrywa się w częściowo trójwymiarowym otoczeniu. Pomimo tego, iż pierwsza część Zoo Tycoona nie posiadała żadnych trybów multiplayer, w opisywanym sequelu zdecydowano się na taki krok. Ponadto przewidziano możliwość wymiany danych z innymi graczami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Zoo Tycoon 2 DS

Klasyfikacja PEGI Zoo Tycoon 2 DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Właściciele DualScreenów zagrają w Zoo Tycoon 2
Właściciele DualScreenów zagrają w Zoo Tycoon 2

wiadomość16 sierpnia 2007

Serwis Cubed3 podaje, że dobrze sprzedająca się w Wielkiej Brytanii gra Zoo Tycoon DS doczeka się kontynuacji. Będzie ona w dużej mierze oparta na PC-towej wersji Zoo Tycoon 2 stworzonej przez Microsoft Game Studios.