Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Zoo Tycoon: Complete Collection (PC)

Zoo Tycoon: Complete Collection PC

Jak wskazuje sam tytuł, jest to zestaw gier ze strategiczno-ekonomicznej serii Zoo Tycoon. W jego skład wchodzi podstawowa gra Zoo Tycoon oraz dwa oficjalne dodatki do niej: Dinosaur Digs i Marine Mania.

Strategiczne | ekonomiczne | zoo

PC Windows
Okładka Zoo Tycoon: Complete Collection (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5sierpnia2003

20sierpnia2003

pudełko PL

Zoo Tycoon: Complete Collection, to jak wskazuje sam tytuł, zestaw gier ze strategiczno-ekonomicznej serii Zoo Tycoon. W jego skład wchodzi podstawowa gra Zoo Tycoon oraz dwa oficjalne dodatki do niej: Dinosaur Digs i Marine Mania. Ponadto w pakiecie tym znajdziemy bonusowe rozszerzenie Endangered Species Theme Pack.

Zoo Tycoon to symulacja ogrodu zoologicznego. Gracz wciela się w rolę zarządcy ZOO, zajmującego się wszelkimi aspektami działalności tego specyficznego parku rozrywki, m.in.: zatrudnieniem pracowników, finansami, inwestycjami i utrzymaniem budynków. Głównym celem gry jest wybudowanie najlepszego i najbardziej dochodowego ZOO. Więcej informacji na temat tego tytułu znajdziecie tutaj.

Zoo Tycoon: Dinosaur Digs to dodatek do strategii ekonomicznej Zoo Tycoon. Dinosaur Digs ma dużo do zaoferowania fanom podstawowej wersji gry, a przede wszystkim zadowoli miłośników bardzo niebezpiecznych gatunków zwierząt, jakimi niewątpliwie były, a dzięki temu dodatkowi są, dinozaury. Gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności zarządzania w sześciu nowych scenariuszach. Do naszego ZOO możemy sprowadzić 20 gatunków tych prehistorycznych zwierząt (w tym nawet takie jak: T-rex oraz Velociraptor), ponadto pojawia się tu ponad 100 nowych obiektów (m.in. masywne ogrodzenia „pod wysokim napięciem”, jamy, wulkany) oraz dodatkowa wykwalifikowana kadra pracownicza, w skład której wchodzą m.in. naukowcy oraz specjalne zespoły do łapania zbiegłych dinozaurów. Więcej informacji na temat tego tytułu znajdziecie tutaj.

Zoo Tycoon: Marine Mania to drugi oficjalny dodatek do strategii ekonomicznej firmy Microsoft - Zoo Tycoon. Marine Mania pozwala graczom rozszerzyć swoje miejskie ZOO o mieszkańców wielkich mórz i oceanów. Do naszej dyspozycji oddanych zostało 20 gatunków zwierząt morskich, m.in. kałamarnice, rekiny, delfiny, oraz nowe budynki, baseny, itp. Więcej informacji na temat tego tytułu znajdziecie tutaj.

Endangered Species Theme Pack to darmowy dodatek do gry Zoo Tycoon przygotowany przez zespół Blue Fang Games z okazji drugiej rocznicy premiery pełnej wersji Zoo Tycoon. Oto obszerna lista nowości, wprowadzanych przez Zoo Tycoon: Endangered Species:

  • 13 nowych zwierząt do hodowli (m.in. Orangutan, Biały Rekin, Smok Komodo, Wilk Meksykański + dwa ukryte gatunki).
  • Ponad 40 nowych budynków, obiektów czy akcesoriów, w jakie możemy wyposażyć nasz ogród zoologiczny.
  • Szereg nowych poziomów, które w głównej mierze skupiają się na ochronie zagrożonych gatunków przed wyginięciem.
  • Pomniejsze poprawki optymalizacyjne.
  • Do zainstalowania Endangered Species wymagane jest posiadanie rozszerzenia o nazwie Marine Mania.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena gry 8.4 / 10 na podstawie 162 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Zoo Tycoon: Complete Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Zoo Tycoon: Complete Collection

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 350MHz, 64MB RAM, 16 MB akcelerator 3D

Właściciele DualScreenów zagrają w Zoo Tycoon 2
Właściciele DualScreenów zagrają w Zoo Tycoon 2

wiadomość16 sierpnia 2007

Serwis Cubed3 podaje, że dobrze sprzedająca się w Wielkiej Brytanii gra Zoo Tycoon DS doczeka się kontynuacji. Będzie ona w dużej mierze oparta na PC-towej wersji Zoo Tycoon 2 stworzonej przez Microsoft Game Studios.

Zapowiedziano Zoo Tycoon 2: Extinct Animals

wiadomość25 maja 2007

Na fali popularności gier typu tycoon firma Microsoft zapowiedziała kolejną pozycję o nazwie Zoo Tycoon 2: Extinct Animals, która stanowi kontynuację serii, traktującej o tworzeniu i rozwijaniu własnego zoo. Przygotowywany tytuł, wprowadzający wiele świeżości do zabawy, trafi do właścicieli PeCetów pod koniec bieżącego roku.