Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2011, 18:00

autor: Ender

Studio Team Bondi - autorzy L.A. Noire - sprzedane

Australijskie studio Team Bondi, odpowiadające za produkcje gry L.A. Noire, zostało w całości rozwiązane, a jego majątek i prawa autorskie sprzedane nowemu właścicielowi.

Według doniesień serwisu develop, Australijskie studio Team Bondi, które odpowiedzialne było za produkcje gry L.A. Noire, zostało sprzedane razem ze wszystkim należącymi do niego prawami autorskim, patentami i majątkiem. Jego pracownicy mogą wybrać czy chcą podjąć pracę w medialnej firmie Kennedy Miller Mitchell, która wchłonęła studio czy też odebrać odprawę i wypowiedzenie z pracy.

Studio Team Bondi - autorzy L.A. Noire - sprzedane - ilustracja #1

KKM jest jednym z przedsiębiorstw należących do George’a Millera, australijskiego reżysera i producenta filmowego, znanego głównie z serii filmów Mad Max oraz oscarowej animacji Happy Feet: Tupot małych stóp. Millerowi ponoć bardzo zaimponowało L.A. Noire oraz pomysły Team Bondi, dlatego też zdecydował się pomóc studiu, które po skończeniu prac nad grą miało poważne problemy finansowe. Ta nieciekawa sytuacja sprawiała, że deweloper pomimo wysiłków nie mógł znaleźć wydawcy skłonnego by zainwestować w jego nowe projekty.

Na razie nie wiadomo czy zespół odpowiedzialny za produkcje gier w nieistniejącym już Bondi będzie kontynuował prace pod zmienionym szyldem czy zostanie rozwiązany, a jego członkowie otrzymają inne zadania. Pewne nie jest też czy studio rzeczywiście zbankrutowało, składając stosowne dokumenty w sądzie czy też może zostało jedynie wykupione. Będzie to duże znaczenie dla jego założyciela i właściciela Brendana McNamara, który według plotek może otrzymać dobrze płatną posadę w KKM. Warto przypomnieć, że nad McNamarą wiszą oskarżenia o łamanie praw pracowniczych, a także o zaognianie oraz psucie stosunków z partnerami biznesowymi i byłym wydawcą Team Bondi.

Studio Team Bondi - autorzy L.A. Noire - sprzedane - ilustracja #2

Całe zamieszanie nie dotknie firmy Depth Analysis, która opracowała widowiskową technologię motion-capture, użytej przy produkcji L.A. Norie, ani nie zatrzyma w żaden sposób produkcji przygotowywanej właśnie wersji pecetowej tego tytułu, bowiem jedynym właścicielem praw do marki pozostaje nadal studio Rockstar.