Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2011, 15:02

autor: Hed

Dead Island w złocie. Zobacz nowy film z trybu kooperacji

Prace nad Dead Island, czyli strzelanką polskiego studia Techland, zostały ukończone. W grze zmierzymy się z hordami zombie w towarzystwie innych graczy. Wydawca produkcji, Deep Silver, zaprezentował nowy zwiastun skupiający się właśnie na rozgrywce kooperacyjnej.

Firma Deep Silver ogłosiła, że Dead Island uzyskał status „gold”, co oznacza, że produkcja gry została zakończona. Strzelanka o walce z zombie wrocławskiego studia Techland trafi do polskich sklepów 9 września w wersji na pecety i konsole (Xbox 360 oraz PlayStation 3). Wydawca pokazał też nowy zwiastun tytułu, w którym skupiono się na rozgrywce kooperacyjnej.

W Dead Island pojawi się czteroosobowy co-op z możliwością dołączania i opuszczania rozgrywki w dowolnym momencie. Twórcy przekonują, że bez pracy zespołowej trudno będzie odeprzeć ataki sił nieumarłych i zwiedzić wszystkie zakamarki tropikalnej wyspy Banoi. W walce przydadzą się bowiem zróżnicowane umiejętności czterech bohaterów.

Techland ma w tym roku jedną premierę za sobą – średniego Call of Juarez: The Cartel (recenzja). Można mieć nadzieję, że strzelanka wydana w ubiegłym miesiącu była tylko chwilowym spadkiem formy, a Dead Island pokaże prawdziwy potencjał studia.

Gra Dead Island zostanie wydana 9 września i będzie kosztowała 99,90 zł w wersji pecetowej i 199,90 zł na konsolach. W każdej z edycji pojawią się polskie napisy. Ponadto, w sklepach znajdziemy wyjątkowo bogate w dodatki wydanie kolekcjonerskie.

  1. Dead Island – wrażenia z trybu kooperacji
  2. Dead Island – zapowiedzi
  3. Dead Island – zwiastuny