Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Project Sylpheed (X360)
OkładkaProject Sylpheed (X360)

Project Sylpheed X360

Kosmiczna strzelanina z zacięciem symulacyjnym (widok między innymi z kokpitu), w której obok intensywnych zmagań z przeciwnikami pierwsze skrzypce gra rozbudowana warstwa fabularna.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Sylpheed Premiera X360

29czerwca2007

pudełko PL

29czerwca2007

producent: Game Arts wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pierwsza wersja tej gry pojawiła się jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku. Remake, stworzony wyłącznie z myślą o konsoli Xbox 360, tak naprawdę niewiele ma jednak wspólnego z pierwowzorem - jest to bowiem kosmiczna strzelanina, godna konsol nowej generacji. Za stworzenie tej pozycji odpowiedzialne jest studio deweloperskie Game Arts, a jej wydawcą jest natomiast Square Enix.

Project Sylpheed można uznać za nietypową strzelaninę z kilku powodów. Pierwszy z nich to fakt, że twórcy postanowili skupić się na fabule, co nie zawsze jest najważniejsze w typowo zręcznościowych produkcjach, nastawionych na walki (w tym wypadku kosmiczne). Tutaj między kolejnymi bitwami oglądamy piękne scenki przerywnikowe, wprowadzające nas w skomplikowaną intrygę, a gra zyskała dzięki temu klimat filmu science fiction. Najważniejsze postacie, wchodzące w skład załogi naszego statku, to Ellen, Katana i Margras. Oprócz historii wojny pomiędzy organizacjami Terra Central Force i ADAN Allied Force, poznajemy również ich codzienne perypetie i wzajemne relacje. Co ciekawe, autorom scenariusza udało się wpleść nawet wątek miłosny.

Do naszej dyspozycji oddano zarówno małe zwinne okręty, jak i potężne krążowniki. Część misji wykonujemy samotnie, a czasem atakujemy wroga w grupie, wraz z innymi statkami, z którymi jesteśmy w sojuszu. Poza pełną swobodą w przemieszczaniu się w przestrzeni kosmicznej, jednym z głównych atutów tej gry jest możliwość dostosowania uzbrojenia okrętu gwiezdnego do własnych potrzeb. Do wyboru mamy tu ponad pięćdziesiąt rodzajów broni. Niezbędne jest wyposażenie też statku kosmicznego w odpowiednie osłony: zarówno typowo mechaniczne, jak i specjalne pola siłowe.

Umieszczenie akcji w przestrzeni kosmicznej dało autorom oprawy wizualnej sporo możliwości – możemy podziwiać piękne systemy planetarne, niesamowite wybuchy, kolorowe lasery etc. To wszystko robi wrażenie, podobnie jak wielkie bitwy toczące się między wieloma statkami kosmicznymi.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Project Sylpheed cena w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Project Sylpheed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.