Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2012, 14:50

autor: Olek

Strike Suit Zero - społeczność Kickstartera sfinansuje dokończenie prac nad grą

Wystarczyły dwa tygodnie, by twórcy zręcznościowej gry akcji Strike Suit Zero pozyskali na Kickstarterze kwotę potrzebną do dokończenia produkcji. Osobą, której deklaracja finansowego wsparcia symbolicznie przesądziła o sukcesie zbiórki okazał się Steve Masters, główny projektant Assassin's Creed 3.

Kwota 100 tys. dolarów zebrana na Kickstarterze powinna pozwolić na dokończenie prac nad grą Strike Suit Zero. - 2012-11-03
Kwota 100 tys. dolarów zebrana na Kickstarterze powinna pozwolić na dokończenie prac nad grą Strike Suit Zero.

Moda na latanie statkami kosmicznymi trwa w najlepsze. Niedawno informowaliśmy, że dzięki finansowaniu społecznościowemu Chris Roberts zdobył ponad 2 miliony dolarów wymagane do stworzenia gry Star Citizen. Zdecydowanie mniejsze oczekiwania mieli deweloperzy ze studia Born Ready Games, którzy na Kickstarterze prosili graczy o 100 tys. dolarów potrzebnych do dokończenia prac nad Strike Suit Zero.

Wspomnianą kwotę wsparcia udało się zebrać w ciągu nieco ponad dwóch tygodni. Twórcom pozostało jeszcze 13 dni, by nakłonić społeczność Kickstartera do zadeklarowania kolejnych wpłat i tym samym sfinansowania narzędzi moderskich (po przekroczeniu 130 tys. dolarów) oraz wersji gry adresowanych na komputery pracujące pod kontrolą systemów operacyjnych iOS i Linux (wymagane 180 tys. dolarów).

Strike Suit Zero - społeczność Kickstartera sfinansuje dokończenie prac nad grą - ilustracja #2

W tej chwili na kickstarterowym koncie Strike Suit Zero znajduje się przeszło 109 tys. dolarów od 2841 użytkowników platformy. Warto odnotować, że symboliczny próg 100 tys. dolarów przekroczono po deklaracji wpłaty, jaką złożył Steve Masters, główny projektant gry Assassin's Creed 3. Z ustaleń serwisu Eurogamer wynika, że w przeszłości współpracował on z Jamesem Brooksbym, szefem studia Born Ready Games, nad grą Halcyon Sun.

„Ogromne podziękowania dla Stevena i ponad 2700 wspierających osób, które mają teraz pewność, że Strike Suit Zero ukaże się. Osiągnęliśmy nasz cel, ale będziemy poruszeni, jeśli uda nam się dojść do kolejnych. Poza tym mamy jeszcze kilka ciekawych informacji do przekazania zanim kampania dobiegnie końca” – podkreśla James Brooksby.

Happy end na Kickstarterze

Strike Suit Zero - społeczność Kickstartera sfinansuje dokończenie prac nad grą - ilustracja #3Trudno oprzeć się wrażeniu, że Strike Suit Zero rodzi się w bólach. Początkowo gra powstawała w studiu Doublesix Games (znanym m.in. z Burn, Zombie, Burn!) z myślą o komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. W maju James Brooksby poinformował, że założył nowe studio - Born Ready Games, które ma dokończyć produkcję, ograniczając ją jednak wyłącznie do pecetów. W połowie października deweloperzy oświadczyli, że są już na finiszu, ale brakuje im pieniędzy. O pomoc poproszono więc społeczność skupioną wokół platformy crowdfundingowej Kickstarter. Czy sukces prowadzonej zbiórki to już koniec perypetii związanych z powstawaniem Strike Suit Zero?

  1. Oficjalna strona internetowa gry Strike Suit Zero
  2. Kickstarter gry Strike Suit Zero
  1. Strona internetowa studia Born Ready Games

Ostatnia aktualizacja: 2012-11-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Strike Suit Zero

Strike Suit Zero