Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2012, 17:00

autor: Olek

Żyjący świat w nowym zwiastunie gry Hitman: Rozgrzeszenie

Studio Io Interactive pochwaliło się „żyjącym światem” gry Hitman: Rozgrzeszenie. W 3-minutowym zwiastunie produkcji zobaczyć można m.in. tańczących policjantów i zabójstwo z użyciem... przepychacza do kanalizacji.

Jak zareaguje tłum na pojawienie się Hitmana? - 2012-11-03
Jak zareaguje tłum na pojawienie się Hitmana?
Hitman: Rozgrzeszenie
  1. producent: Io Interactive
  2. wydawca: Square Enix
  3. gatunek: gry akcji
  4. premiera: 20 listopada 2012 r.
  5. platformy sprzętowe: PC, Xbox 360, PlayStation 3

Wielkimi krokami zbliża się premiera gry Hitman: Rozgrzeszenie, czyli wyczekiwanej od dawna kontynuacji przygód Agenta 47. Deweloperzy ze studia IO Interactive starają się rozgrzać atmosferę, czego dowodem jest opublikowany niedawno zwiastun zatytułowany Living Breathing World („żyjący, oddychający świat”).

Twórcy nowego Hitmana od dawna przekonują, że gra pozwoli niemal dosłownie zanurzyć się w wirtualnym świecie, gdzie każda mijana postać będzie prowadziła własne życie. Tego rodzaju deklaracje zazwyczaj należy traktować z dużym przymrużeniem oka, ale wygląda na to, że ekipie deweloperskiej udało się osiągnąć rzadko spotykany stopień realizmu.

„Postaci mogą robić tak wiele różnych rzeczy zależnie od sytuacji. W połączeniu z kinowymi ujęciami to najtrudniejsze wyzwanie, jakiemu musimy podołać. [Przykładowo] Jeśli zlikwidujesz faceta, który miał włączyć oświetlenie w pokoju, to całkowicie zmieni sytuację. Każda akcja, jakkolwiek mała, ma swoje następstwa” – stwierdził w jednym z wywiadów Tore Blystad, producent gry.

Jak wygląda to w praktyce? Przedsmak tego, co oferować ma gra, pokazany został w zwiastunie. Tłumy świętujące na ulicach, tańczący policjanci, męskie rozmowy przy pisuarze oraz przepychacz do kanalizacji jako narzędzie zbrodni... Tak wygląda świat płatnego zabójcy.

Przypominamy, że Hitman: Rozgrzeszenie pojawi się na sklepowych półkach 20 listopada. Staraniem firmy Cenega Poland w naszym kraju gra ukaże się w podwójnej – polskiej i angielskiej wersji językowej na wszystkich platformach (PC, Xbox 360 i PlayStation 3). Agentowi 47 głosu użyczy Paweł Małaszyński.

  1. Oficjalna strona gry Hitman: Rozgrzeszenie
  2. Kontrakty w Hitman: Rozgrzeszenie - jeden cel, wiele sposobów
  3. Hitman: Rozgrzeszenie na E3 2012 - sprawdzamy w akcji nowe zlecenia Agenta 47
  4. Hitman: Sniper Challenge, czyli co porabia Agent 47 przed premierą gry Hitman: Rozgrzeszenie