Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2013, 14:21

Ryse: Son of Rome – świetny cinematic polskiego studia graficznego Platige Image

Nowy trailer gry Ryse: Son of Rome został niedawno opublikowany przez twórców. Efektowny filmik zrealizowało polskie studio graficzne Platige Image, znane między innymi z cinematików wykonanych do serii Wiedźmin czy gry Cyberpunk 2077. Ryse: Son of Rome to gra akcji, której premiera odbędzie się 22 listopada na konsoli Xbox One.

Ryse: Son of Rome to gra tworzona przez studio Crytek, mająca ukazać się 22 listopada. Tymczasem, w oczekiwaniu na premierę, możemy podziwiać dzieło polskich grafików, gdyż nowy trailer produkcji wykonało warszawskie studio Platige Image, znane m.in. z animacji w serii Wiedźmin czy cinematiku do gry Cyberpunk 2077.

W trailerze poznajemy historię Damoklesa, wielkiego rzymskiego dowódcy, który został zdradzony przez swoich oficerów. Od tego czasu, wskrzeszony w demonicznej postaci przez boginię zemsty Nemesis, krąży po świecie i mści się na wszystkich zdrajcach.

Filmik został wykonany efektownie, ale nie powinno to dziwić w przypadku dzieła Platige Image – polscy graficy pracowali pięć miesięcy, aby osiągnąć taki rezultat. Jest to pierwsza wspólna produkcja Platige Image i Crytek, choć mamy nadzieję, że nie ostatnia. Ciekawie została potraktowana przez twórców kwestia estetyki, która odstaje od realistycznej grafiki samej gry. Jak powiedział Jakub Jabłoński, dyrektor artystyczny i reżyser animacji:

Film miał stać w kontraście do niezwykle realistycznej oprawy wizualnej gry, zdecydowaliśmy się więc na malarską stylizację trójwymiarowego obrazu.

Estetyka trailera jest inna niż samej gry – malarska. - Ryse: Son of Rome – świetny cinematic polskiego studia graficznego Platige Image - wiadomość - 2013-10-21
Estetyka trailera jest inna niż samej gry – malarska.

Ryse: Son of Rome to dynamiczna gra akcji zaprojektowana pod konsolę nowej generacji Xbox One, której fabuła osadzona została w starożytnym Rzymie. W produkcji niemieckiego studia gracze wcielą się w Mariusa Titusa, rzymskiego centuriona, który szuka zemsty za śmierć swoich bliskich. Co interesujące, gra będzie korzystać z kontrolera Kinect, a jednostkom kontrolowanym przez gracza będzie można wydawać rozkazy za pomocą głosu.

Ryse: Son of Rome – świetny cinematic polskiego studia graficznego Platige Image - ilustracja #3Platige Image S.A. to polska spółka specjalizująca się w tworzeniu grafiki komputerowej, zarówno dla branży reklamowej, jak i gier komputerowych czy filmów. Najbardziej znanym pracownikiem Platige Image jest utytułowany rysownik i reżyser, Tomasz Bagiński, autor wielokrotnie nagradzanej „Katedry” czy świetnie odbieranych filmików z popularnych gier o wiedźminie Geralcie. Wśród innych znanych osiągnieć warszawskiego studia – poza wspominanymi – warto także wymienić trailer do gry Cyberpunk 2077, współpracę przy filmach „Katyń” A. Wajdy albo „Generał Nil” R. Bugajskiego czy wykonanie „Animowanej historii Polski”, która promowała Polskę podczas EXPO 2010 w Szanghaju.

Adam Zechenter

Adam Zechenter

W GRYOnline.pl pojawił się w 2014 roku jako specjalista od gier mobilnych i free-to-play. Potem przez wiele lat prowadził publicystykę, a od 2018 roku pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Obecnie szefuje działowi wideo i prowadzi podcast GRYOnline.pl. Studiował filologię klasyczną i historię (gdzie został szefem Koła Naukowego); wcześniej stworzył fanowską stronę o Tolkienie. Uwielbia gry akcji, RPG-i, strzelanki i strategie. Kiedyś kochał Baldur’s Gate 1 i 2, dziś najczęściej zagrywa się na PS5 i od myszki woli pada. Najwięcej godzin (bo blisko 2000) nabił w World of Tanks. Miłośnik książek i historii, czasami grywa w squasha, stara się też nie jeść mięsa.

więcej