Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2014, 10:40

Ryse: Son of Rome na PC - data premiery i wymagania sprzętowe

Studio Crytek zapowiedziało dziś, że Ryse: Son of Rome w wersji na PC ukaże się w cyfrowej dystrybucji 10 października. Przy okazji poznaliśmy także minimalne i zalecane wymagania sprzętowe produkcji.

Studio Crytek ogłosiło datę premiery Ryse: Son of Rome na PC. Osadzona w czasach upadku cesarstwa rzymskiego gra akcji, która dotychczas była tytułem ekskluzywnym na Xboksa One, trafi do posiadaczy komputerów osobistych 10 października za pomocą platformy Steam. Przy okazji producent podał szereg informacji na temat nadchodzącego tytułu – w tym cenę oraz wymagania sprzętowe.

Już od października w rolę Mariusa Titusa będą mogli wcielić się także posiadacze komputerów osobistych. - Ryse: Son of Rome na PC - znamy datę premiery i wymagania sprzętowe - wiadomość - 2014-09-05
Już od października w rolę Mariusa Titusa będą mogli wcielić się także posiadacze komputerów osobistych.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows Vista SP1, 7 lub 8
 2. Procesor: Dual-Core 2.8 GHz
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Dysk twardy: co najmniej 26 GB wolnego miejsca
 5. Karta grafiki: 1 GB, obsługująca DirectX 11
 6. Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 11

Zalecane wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows Vista SP1, 7 lub 8
 2. Procesor: Quad Core
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Dysk twardy: co najmniej 26 GB wolnego miejsca
 5. Karta grafiki: 2 GB, obsługująca DirectX 11
 6. Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 11
Niestety, posiadacze słabszych komputerów nie nacieszą się Ryse: Son of Rome. - Ryse: Son of Rome na PC - znamy datę premiery i wymagania sprzętowe - wiadomość - 2014-09-05
Niestety, posiadacze słabszych komputerów nie nacieszą się Ryse: Son of Rome.

Ryse: Son of Rome na PC będzie kosztować 39,99 euro (około 165 złotych), a kupując grę jeszcze przed premierą otrzymamy możliwość darmowego pobrania ścieżki dźwiękowej. Ponadto posiadacze komputerów osobistych dostaną do dyspozycji wszystkie DLC, zawierające w sobie tryb Survival wraz z trzema dodatkowymi mapami, w którym w kooperacji odpieramy fale coraz liczniejszych przeciwników, pięć skórek postaci oraz trzynaście map do trybu Arena. W Ryse: Son of Rome od listopada ubiegłego roku mogą zagrać posiadacze Xboksa One – produkcja studia Crytek była jednym z tytułów startowych na tę konsolę. Gra była powszechnie chwalona za oprawę graficzną, stworzoną przy użyciu silnika CryEngine, krytykowano natomiast monotonną walkę.

 1. Oficjalna strona internetowa Ryse: Son of Rome
 2. Ryse: Son of Rome w serwisie Steam
 3. Recenzja Ryse: Son of Rome – najładniejszy tytuł startowy nowej generacji

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w ambitnych tematach. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych.

więcej