Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2013, 13:38

autor: Kamil Zwijacz

Forza Motorsport 5 i Ryse: Son of Rome ocenione przez zagraniczne media

Największe serwisy internetowe zajmujące się grami wideo zrecenzowały dwie ekskluzywne produkcje na konsolę Xbox One - Forza Motorsport 5 oraz Ryse: Son of Rome. Zawiedzione będą zwłaszcza osoby pokładające wielkie nadzieje w nowym projekcie studia Crytek.

W Internecie pojawiły się recenzje dwóch wyczekiwanych gier na konsolę Xbox One - Forza Motorsport 5 oraz Ryse: Son of Rome. Okazało się, że oczekiwania graczy, zwłaszcza w przypadku produkcji studia Crytek, nie zostały do końca spełnione.

Najnowsza odsłona popularnej wyścigowej serii okazała się najniżej ocenianą częścią w historii całej marki - zdobywa noty na średnim poziomie 82 punktów (według serwisu Metacritic). Recenzenci chwalą między innymi oprawę graficzną czy też pomysł z wykorzystaniem systemu Drivatar, narzekając jednocześnie na znacznie mniejszą ilość samochodów i torów. Poniżej znajdziecie kilka wybranych opinii:

Forza Motorsport 5 to kolejna odsłona serii gier wyścigowych produkowanych przez studio Turn 10 od 2005 roku. Do tej pory ukazały się cztery główne części (jedna na pierwszego Xboksa, 3 na konsolę Xbox 360), a także spin-off Forza Horizon od firmy Playground Games.

Znacznie gorzej wypadła produkcja niemieckiego dewelopera. Ryse: Son of Rome nie zachwycił i obecnie może pochwalić się średnią ocen w serwisie Metacritic wynoszącą 60 punktów. Tytuł zawiódł przede wszystkim w kwestii walki, czyli najważniejszym elemencie tej gry akcji. Starcia są ponoć bardzo monotonne i nużące. Produkcja wygląda za to bardzo ładnie. Niektórzy pokusili się nawet o stwierdzenie, że to po prostu demo technologiczne.

Ryse: Son of Rome to gra akcji osadzona w czasach starożytnego Rzymu. Za jej produkcję odpowiada niemieckie studio Crytek, autorzy popularnej serii strzelanek Crysis i twórcy technologii CryEngine, napędzającej takie tytuły jak Warface, MechWarrior Online czy też Sniper: Ghost Warrior 2.

Gra Ryse: Son of Rome okazała się zwykłym średniakiem. - Forza Motorsport 5 i Ryse: Son of Rome ocenione przez zagraniczne media - wiadomość - 2013-11-21
Gra Ryse: Son of Rome okazała się zwykłym średniakiem.

Konsola Xbox One zadebiutuje na światowych rynkach jutro. Niestety jej premiery doczekają się na razie mieszkańcy tylko 13 krajów (Australia, Austria, Brazylia, Kanada, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Meksyk, Hiszpania, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia). W Polsce urządzenie zadebiutuje dopiero w przyszłym roku.