Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2013, 13:32

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Call of Duty: Ghosts – Wojny Klanów rozpoczną się w poniedziałek

Od 25 listopada, czyli od przyszłego poniedziałku, fani Call of Duty: Ghosts należący do multiplayerowych klanów będą mogli brać udział w metagrze Wojny Klanów. Dostęp do mapy tego trybu będzie dostępny z poziomu darmowej aplikacji mobilnej.

Członkowie klanów wkrótce otrzymają dodatkową motywację do udziału w rozgrywkach wieloosobowych - Call of Duty: Ghosts – Wojny Klanów rozpoczną się w poniedziałek - wiadomość - 2013-11-21
Członkowie klanów wkrótce otrzymają dodatkową motywację do udziału w rozgrywkach wieloosobowych
Wojny Klanów w Call of Duty: Ghosts
  1. Metagra dostępna z poziomu aplikacji mobilnej od 25 listopada 2013 roku
  2. Rywalizacja 8 klanów o 10 kluczowych lokacji na mapie
  3. Zwycięstwa w poszczególnych trybach gry przełożą się na ogólny wynik klanu
  4. Kontrolowanie danego obszaru zapewni bonusy wszystkim członkom grupy
  5. Każda wojna (poza pierwszą) potrwa dwa tygodnie

W najbliższy poniedziałek, 25 listopada, Call of Duty: Ghosts otrzyma tryb Clan Wars (Wojny Klanów), dedykowany klanom graczy. Będzie to swego rodzaju metagra spajająca ze sobą tradycyjne warianty wieloosobowej rozgrywki. Dostęp do Wojen Klanów stanie się możliwy z pozycji darmowej aplikacji, towarzyszącej najnowszej odsłonie cyklu (nie działa z wydaniem na Wii U). Da się ją pobrać na urządzenia mobilne z systemami iOS, Android i Windows Phone.

Wojny Klanów pozwolą na rywalizację 8 klanów o dominację na wirtualnej mapie. Znajdzie się na niej 10 strategicznych lokacji, odpowiadających danemu trybowi rozgrywki. Przykładowo, aby umocnić swoją pozycję na lotnisku, trzeba będzie pokonać przeciwników w meczu typu Cranked. Za odnoszone zwycięstwa poszczególne klany będą nagradzane punktami, które pozwolą im kontrolować dany obszar, a to z kolei odblokuje pewne bonusy (np. mnożniki punktów XP).

Zwycięstwa w pojedynczych meczach zapunktują w Wojnie Klanów - Call of Duty: Ghosts – Wojny Klanów rozpoczną się w poniedziałek - wiadomość - 2013-11-21
Zwycięstwa w pojedynczych meczach zapunktują w Wojnie Klanów

Co ciekawe, na owe punkty zapracują nawet ci, którzy w danym momencie zdecydowali się zagrać na własną rękę z osobami spoza swojego klanu. Tym sposobem zrzeszeni gracze będą mogli otrzymać jakiś prezent, nawet nie zdając sobie sprawy z przebiegu wojny. Jeśli jednak komuś zależy na zwycięstwie – i gwarantowanych przez nie nagrodach (np. oryginalnych kształtach celownika, strojach i innych unikalnych modyfikacjach kosmetycznych) – trzeba będzie współpracować z kolegami z grupy i bacznie śledzić ich poczynania.

Co dwa tygodnie (poza pierwszą turą, która potrwa tydzień) dojdzie do przetasowania, w którym gra automatycznie połączy ze sobą kilka klanów, w oparciu o liczbę członków, ich aktywność oraz umiejętności. W ten weekend gra zbierze informacje o wszystkich klanach złożonych z przynajmniej trzech osób. Posłużą one do wstępnego podzielenia ugrupowań graczy na cztery kategorie, w obrębie których dobierane będą strony konfliktu.

  1. Szczegóły trybu Clan Wars na blogu One of Swords
  2. Call of Duty: Ghosts - poradnik do gry
  3. Recenzja gry Call of Duty: Ghosts - czy to jest nowa generacja?
  4. Oficjalna strona serii Call of Duty