Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2013, 12:40

autor: Szymon "Hed" Liebert

APB: Vendetta na Kickstarterze - Reloaded Productions zbiera pieniądze na kontynuację APB

APB: Vendetta to spin-off serii All Points Bulletin, jaki chce stworzyć studio Reloaded Productions. Na ten cel potrzeba jednak 300 tysięcy dolarów, o które autorzy poprosili na Kickstarterze.

APB powraca w spin-offie APB: Vendetta – ruszyła zbiórka na Kickstarterze.
APB powraca w spin-offie APB: Vendetta – ruszyła zbiórka na Kickstarterze.

Studio Reloaded Productions zbiera na Kickstarterze pieniądze na nową grę z serii All Points Bulletin – potrzeba 300 tysięcy dolarów. Produkcja nosi tytuł APB: Vendetta i jest skierowana tylko na pecety, chociaż przeniesienie jej na konsole następnej generacji nie zostało wykluczone. Nie będzie to produkcja free-to-play, jak funkcjonujący od kilkunastu miesięcy APB: Reloaded, ale produkt, za który zapłacimy raz. Dodatkowe opłaty dadzą dostęp do własnego serwera.

Od strony rozgrywki, Vendetta będzie rozwinięciem pierwowzoru, wzbogaconym o system dynamicznego poruszania się rodem z Mirror’s Edge oraz wsparciem dla modyfikacji tworzonych przez graczy. Pierwszy z dodatków pozwoli wbiegać na ściany, stosować specjalne ataki, czy spowalniać czas. Zabawa skoncentruje się na rywalizacji w takich trybach jak drużynowy deathmatch, czy przejmowanie obiektów. Po premierze pojawią się też mapy kooperacyjne i fabularne.

Otwartość dla modów wynika z obserwacji twórców, którzy zauważyli, że wiele osób próbowało zmieniać free-to-play’owego APB: Reloaded. Zawartością stworzoną w Vendetta będzie można dzielić się z innymi ludźmi, a nawet sprzedawać ją. Dalsze możliwości da wynajem prywatnych serwerów, na których dostosujemy wiele opcji. Jeśli akcja przyniesie sporo funduszy, deweloper zamierza udostępnić w pełni otwarte serwery, pozwalające na zmodyfikowanie niemal wszystkiego.

W grze wcielimy się w bohaterów znanych z APB: Reloaded. Producent Vendetty zapowiedział 12 postaci, podzielonych na trzy bazowe klasy: Acrobat, Mercenary i Juggernaut. Każda z nich zostanie opisana statystykami: życiem, prędkością i zwinnością, wpływającymi na styl walki. Przykładowy Juggernaut będzie najszybszym biegaczem, który staranuje przeciwników. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę Kickstartera, gdzie można też wesprzeć finansowo przedsięwzięcie.

APB: Vendetta na razie radzi sobie średnio, bo sama akcja budzi pewną rezerwę, wynikającą między innymi z tego, że Reloaded Productions zajmuje się wspomnianym APB Reloaded, tytułem free-to-play z platformy GamersFirst. Wygląda też na to, że Vendetta nie będzie posiadała jednego z atutów podstawowego APB: dużego świata (miasta). Z drugiej strony, koncentracja na ciekawym systemie walki w ramach mniejszych map także wydaje się niezłym kierunkiem rozwoju marki.

APB: All Points Bulletin to sieciowa gra akcji, którą stworzyło studio Realtime Worlds. W produkcji gracze walczą w obrębie dużego miasta – na każdym z serwerów może bawić się razem nawet kilkadziesiąt osób. Niestety, pomysł nie przypadł do gustu graczom i twórcy APB musieli wycofać się z rynku. Po jakimś czasie projektem zainteresowała się firma K2 Network, która doprowadziła do wydania APB: Reloaded – wersji gry przerobionej pod kątem modelu free-to-play.

  1. APB: Vendetta na Kickstarterze