Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2013, 12:38

autor: Michał "moir" Marian

Battlefield 4 – wszystko co wiemy do tej pory o kolejnej odsłonie serii

Szwedzkie studio DICE wraz z koncernem Electronic Arts zapowiedziało oficjalnie Battlefield 4. Czwarta odsłona popularnej serii trafi w ręce graczy jesienią bieżącego roku. Z tej okazji podsumowujemy wszystko, co do tej pory wiemy na jej temat.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, koncern Electronic Arts oficjalnie zapowiedział premierę Battlefield 4. Czwarta odsłona jedenj z najpopularniejszych strzelanek trafi na półki sklepowe jesienią bieżącego roku. Skoro emocje związane z tytułem nieco już opadły, nadszedł czas na podsumowanie wszystkiego, co do tej pory wiemy na temat najnowszej produkcji szwedzkiego studia DICE.

Wszystko co wiemy do tej pory na temat Battlefield 4

 1. Battlefield 4 będzie wykorzystywał najnowszą technologię Frostbite 3, która ma znacząco poprawić grafikę, animację oraz sztuczną inteligencję.
 2. Pierwsza misja w grze, zatytułowana Fishing In Baku, rozgrywa się w stolicy Azerbejdżanu i prezentuje graczom Tombstone Squad, czyli drużynę głównego bohatera.
 3. Tombstone Squad składa się z czterech żołnierzy – Irisha, Paca, Dunna (lider) oraz sterowanego przez gracza Reckera.
 4. Zamiast skakać pomiędzy różnymi postaciami gracze będą sterować tylko i wyłącznie Reckerem, a cała fabuła trybu dla pojedynczego gracza będzie podążać za poczynaniami Tombstone Squadu. W produkcji pojawią się także dodatkowi bohaterowie, m.in. kobieta (Hanna).
 5. Studio DICE korzysta z usług prawdziwych aktorów, którzy wcielają się w role poszczególnych żołnierzy. Postać Paca zagra Michael Kenneth Williams.
 6. Postać kobiety nie będzie grywalna - dotyczy to zarówno trybu dla pojedynczego gracza, jak i opcji wieloosobowej.
 7. W grze pojawią się najprawdopodobniej trzy zwaśnione strony: Stany Zjednoczone, Rosja oraz Chiny.
 8. Gustav Tilleby, dyrektor artystyczny gry, oświadczył, że tematyka gry oscyluje wokół tzw. „agresywnego świata”. W kampanii dla pojedynczego gracza przedstawiony świat stoi na krawędzi wojny, a drużyna głównego bohatera jest tylko maleńkim trybikiem wielkiej machiny.
 9. Gracz będzie mógł wydawać polecenia członkom zespołu, np. wyznaczać cele ataku. Pojawi się także możliwość flankowania przeciwników.
 10. Do tej pory poznaliśmy dwa pojazdy naziemne – cywilne auto z napędem na cztery koła oraz samochód typu buggy wyposażony w działko.
 11. Jednoski morskie obejmują m.in. łodzie szturmowe, motorowe oraz narty wodne.
 12. Podczas jednego z etapów, rozgrywającego się na nieokreślonym oceanie, gracze napotykają na swojej drodze wielki lotniskowiec.
 13. Wszystkie elementy otoczenia ulegają oddziaływaniu wiatru i sił powstałych w wyniku eksplozji, ruchu, czy uderzenia.
 14. W grze prawdopodobnie pojawi się system punktowy, który będzie na bieżąco oceniać poczynania i osiągnięcia gracza podczas rozgrywki.
 15. Twórcy obiecują, że w trybie single player poziomy będą dużo bardziej otwarte, a gracze zyskają więcej swobody. Zapewniają także, że pojawią się w nim kluczowe elementy, charakterystyczne dla rozgrywki wieloosobowej.
 16. Wszyscy, którzy zamówią grę przed premierą otrzymają zupełnie darmowy dodatek. Specjalna wersja cyfrowa produkcji, zawierająca m.in. unikatowe wyposażenie i zapewniony udział w beta-testach trybu multiplayer Battlefield 4, będzie dostępna tylko w serwisie Origin.
 17. Gra pojawi się na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Jej wersja przeznaczona na konsole nowej generacji nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana.
 18. Battlefield 4 nie będzie posiadał trybu kooperacji. Potwierdził to Lars Gustavsson ze studia DICE.
Głównym bohaterem trybu dla pojedynczego gracza w Battlefield 4 zostanie Recker, członek Tombstone Squad. - Battlefield 4 – wszystko co wiemy do tej pory o kolejnej odsłonie serii - wiadomość - 2013-03-27
Głównym bohaterem trybu dla pojedynczego gracza w Battlefield 4 zostanie Recker, członek Tombstone Squad.

Przy okazji przypominamy, że można już składać zamówienia na pre-ordery Battlefield 4. Gra dostępna będzie w pełnej polskiej wersji językowej z dubbingiem. Poniżej prezentujemy sugerowane ceny detaliczne poszczególnych edycji tytułu.

 1. PC – 169 zł (dostępna w sklep.gry-online.pl w cenie 149,90 zł)
 2. PS3 – 249 zł (dostępna w sklep.gry-online.pl w cenie 209,90 zł)
 3. X360 – 249 zł (dostępna w sklep.gry-online.pl w cenie 209,90 zł)
 1. Oficjalna strona internetowa serii Battlefield
 2. Oficjalna strona internetowa koncernu Electronic Arts
 3. Oficjalna strona internetowa studia DICE