Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2013, 12:19

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Space Hulk ukaże się jesienią bieżącego roku. Mamy nowe informacje na temat gry

Studio Full Control ujawniło garść kolejnych informacji na temat nadchodzącej gry Space Hulk. Ponadto poznaliśmy przybliżony termin premiery. Produkcja planowana jest na jesień bieżącego roku.

W grudniu zeszłego roku zapowiedziano grę Space Hulk, opartą na kultowej planszówce firmy Games Workshop. Na początku marca poznaliśmy nowe informacje na temat tej produkcji, a dzisiaj mamy kolejne wieści z obozu studia Full Control, odpowiedzialnego za nowe wcielenie tytułu.

Space Hulk zadebiutuje jesienią bieżącego roku na Steamie. - Space Hulk ukaże się jesienią bieżącego roku. Mamy nowe informacje na temat gry - wiadomość - 2013-03-27
Space Hulk zadebiutuje jesienią bieżącego roku na Steamie.

Podczas prezentacji gry na Game Developers Conference, szef studia Full Control – Thomas Hentschel Lund – wyjawił garść szczegółów na temat Space Hulk. Od razu na wstępie trzeba zaznaczyć, że będzie to tytuł skierowany do bardziej wymagających graczy. Twórcy chcą uzyskać stopień zaangażowania znany z oldskulowych produkcji, gdzie grająca osoba jest motywowana każdą porażką i pragnie pokonać przeszkodę. Lund wspomniał także, że dzisiejsze gry, według niego, są zbyt proste i liniowe. Space Hulk taki nie będzie.

Jak już wiemy, tytuł będzie turową strategią, przypominającą grę XCOM: Enemy Unknown, która wiernie odda realia planszówki z 1989 roku. Pokierujemy w niej zespołem terminatorów z Legionu Krwawych Aniołów, którzy muszą stawić czoła okrutnym Genokradom.

Każda jednostka posiadać będzie cztery punkty akcji na turę. Większość podstawowych działań (obrót, strzał ze zwykłej broni, przemieszczanie się) ma pożerać jeden punkt. Bardziej złożone akcje i wykorzystywanie silniejszych narzędzi destrukcji uszczupli grającego o więcej punktów. W razie problemów będzie można jednak skorzystać z dodatkowych punktów dowodzenia. Podręczny radar wskaże położenie przeciwników, jednak nie określi ich liczby, więc mruganie na urządzeniu równie dobrze będzie mogło oznaczać, że w następnym pomieszczeniu spotkamy jednego, albo nawet i trzech wrogów. Kamerę będzie można dowolnie przemieszczać, obracać, zbliżać i oddalać. Dodatkowo odpalą się animacje ukazujące oddawanie strzału. W grze pojawią się układy kooperacyjne dla dwóch osób, w których dwa składy Terminatorów mogą sprzymierzyć się przeciwko Genokradom.

Do naszej dyspozycji zostanie oddanych 12 poziomów opartych na trzeciej edycji planszówki, nazwanej The Sin of Damnation. Ponadto w przyszłości zostaną udostępnione dodatki DLC oferujące dodatkowe rozdziały dla kosmicznych marines. Studio Full Control zamierza wypuścić grę Space Hulk jesienią bieżącego roku na komputery PC i Mac. Poza tym ukaże się edycja na iPada, umożliwiająca rozgrywki pomiędzy użytkownikami „blaszaków” i tabletów. Brana pod uwagę jest także wersja dla systemu Linux.