Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2012, 20:44

autor: Aver

Zapowiedziano strategię turową Space Hulk na licencji Games Workshop

Na oficjalnej stronie firmy Games Workshop pojawiła się zapowiedź turowej strategii osadzonej w uniwersum Warhammera 40,000 – Space Hulk. Skupi się ona na walce terminatorów kosmicznych marines z genokradami. Tytuł powestaje w duńskim studio Full Control na PC, Maca oraz system iOS. Premiera planowana jest na 2013 rok.

Nowy Space Hulk pojawi się w 2013 roku - Zapowiedziano strategię turową Space Hulk na licencji Games Workshop - wiadomość - 2012-12-10
Nowy Space Hulk pojawi się w 2013 roku
Space Hulk powraca!
  • Nową adaptację kultowej planszówki stworzy studio Full Control;
  • Autorzy chcą postawić na klimat, realistyczne odwzorowanie zasad pierwowzoru i rozbudowaną grę wieloosobową;
  • Platformy docelowe to PC/Mac i iOS, a data wydania – 2013 rok.

To już druga dobra wiadomość tego rodzaju dla fanów bitewniaków firmy Games Workshop na przestrzeni kilku dni – po zapowiedzi współpracy ze studiem Creative Assembly, dziś brytyjski producent figurek ujawnił projekt Space Hulk, czyli turową grę strategiczną tworzoną przez Duńczyków z Full Control. Przy okazji zaprezentowano jej pierwszą zajawkę.

Z opisu produkcji na oficjalnej stronie Space Hulk możemy się dowiedzieć, że gra będzie się starała odtworzyć „atmosferę klasycznej, klaustrofobicznej gry planszowej” i oprócz trybu dla pojedynczego gracza umożliwi zabawę z innymi osobami w multiplayerze łączącym trzy platformy: PC, Maca i iOS.

Gracze pokierują zespołem terminatorów z Legionu Krwawych Aniołów, którzy będą musieli stawić czoło „przerażającym genokradom o wymagającym współczynniku SI” na pokładzie olbrzymiego statku kosmicznego, porzuconego na rubieżach galaktyki. Zabawa dla pojedynczego gracza ma być oparta na kampanii Grzech Potępienia, a rozgrywka wieloosobowa – oprócz rywalizacji między ludzkimi graczami – zaoferuje tryb kooperacji przeciwko komputerowi. Twórcy wspominają również o edytorze poziomów i rozszerzeniach w postaci DLC.

Planszowy Space Hulk (zdjęcie: Games Workshop) - Zapowiedziano strategię turową Space Hulk na licencji Games Workshop - wiadomość - 2012-12-10
Planszowy Space Hulk (zdjęcie: Games Workshop)

Studio Full Control nie jest szerzej znane – ostatnio wydało turową grę strategiczną free-to-play Frontline Tactics. Zupełnie inaczej przedstawia się natomiast sytuacja marki Space Hulk. Jest to klasyczna gra planszowa w uniwersum Warhammera 40,000, której pierwsza edycja pojawiła się w 1989 roku. W 1993 roku firma Electronic Arts wydała jej komputerową adaptację w postaci FPS-a z elementami strategii i erpega. Space Hulk sprzed dwudziestu lat znakomicie oddawał klimat planszowego oryginału. Jak będzie w przypadku produkcji Full Control? Przekonamy się w 2013 roku.