Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2013, 13:50

autor: Sarge

Call of Duty: Black Ops II wkrótce z mikropłatnościami także na PS3 i PC

Dwa tygodnie temu w grze Call of Duty: Black Ops II na Xboksa 360 rozpoczęto sprzedaż tzw. Micro Items. Teraz dowiedzieliśmy się, kiedy opcjonalny system mikropłatności stanie się dostępny w wersji na PlayStation 3 oraz PC.

Firma Activision ogłosiła, że 12 kwietnia w grze Call of Duty: Black Ops II na PlayStation 3 oraz PC pojawią się mikropłatności. Od dwóch tygodni są one dostępne w wersji na Xboksa 360.

Wydawca zapewnia, że zakup tzw. Micro Items nie wpływa w żaden sposób na rozgrywkę, a więc nie powoduje przewagi płacących graczy nad osobami chcącymi pobawić się grą bez dodatkowych opłat. Obecnie w skład Micro Items wchodzą m.in. skórki na bronie, więcej miejsca na filmy zapisywane w grze, czy zwiększenie liczby dostępnych zestawów Stwórz Klasę (ang. Create a Class).

W ramach systemu mikropłatności zakupimy m.in. skórki na bronie do trybu multiplayer - Call of Duty: Black Ops II wkrótce z mikropłatnościami także na PS3 i PC - wiadomość - 2013-03-27
W ramach systemu mikropłatności zakupimy m.in. skórki na bronie do trybu multiplayer

W tej chwili nie znamy ceny poszczególnych elementów oferowanych w systemie mikropłatności. W usłudze Xbox Live na zakup konkretnych pakietów trzeba przeznaczyć w większości przypadków 80 lub 160 punktów Microsoftu. Można się więc spodziewać, że na PC oraz PlayStation 3 będzie to wydatek rzędu kilku złotych. Dodatkowo twórcy udostępnią za darmo wszystkim posiadaczom gry mapę Nuketown 2025, która dotychczas została zaoferowana tylko nabywcom pre-orderów.

Wielu graczy z obawą patrzy na wszelkie mikropłatności w grach. Nie będziemy musieli się zbyt mocno martwić ich obecnością w Call of Duty: Black Ops II, jeśli faktycznie nie wpłyną one na balans rozgrywki. Na razie wydawca dotrzymuje słowa i udostępnia głównie elementy pozwalające zmodyfikować wygląd ekwipunku. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości nie doczekamy się pójścia o krok dalej i np. wprowadzenia najlepszych broni w trybie multiplayer tylko za dodatkową opłatą.