Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2015, 19:31

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

APB: Reloaded zmierza na konsole Xbox One i PlayStation 4

APB: Reloaded – darmowa wersja gangsterskiej gry sieciowej wydana na PC w 2011 roku – wkrótce trafi na kolejne platformy sprzętowe. Właśnie ujawniono, że produkcja jeszcze w tym roku ukaże się na Xboksie One i PlayStation 4.

Choć o konsolowej edycji APB: Reloaded – opartej na modelu free-to-play grze sieciowej, w której gracze mogą wcielić się w gangsterów lub stróżów prawa z fikcyjnego miasta San Paro – mówiło się już od jakiegoś czasu, dopiero teraz oficjalnie potwierdzono, że produkcja zostanie przeniesiona na najnowsze konsole Microsoftu i Sony. Co ciekawe, tytuł ukaże się na Xboksie One i PlayStation 4 nakładem kojarzonej dotychczas wyłącznie z pełnopłatnymi pozycjami firmy Deep Silver, o czym poinformowali jej przedstawiciele. Premierę wstępnie zaplanowano na drugi kwartał tego roku, debiut powinien więc się odbyć w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Niestety na razie nie podano bardziej konkretnego terminu.

APB: Reloaded wkrótce trafi na XONE i PS4 - APB: Reloaded zmierza na konsole Xbox One i PlayStation 4 - wiadomość - 2015-01-22
APB: Reloaded wkrótce trafi na XONE i PS4

Konsolowa wersja APB: Reloaded – podobnie jak jej komputerowy pierwowzór – będzie oparta na modelu free-to-play, co oznacza, że grać będzie można za darmo, choć pojawi się możliwość kupowania dodatków i wirtualnych przedmiotów za walutę nabywaną za prawdziwe pieniądze. Niestety, o ile na PS4 do zabawy nie będzie wymagane posiadanie płatnego konta PlayStation Plus, o tyle na XONE potrzebny ma być aktywny abonament Xbox Live Gold. Konkretniejsze szczegóły nowej edycji nie są na razie znane – nie wiadomo na przykład czy oprawa wizualna produkcji zostanie odświeżona.

Nad przeniesieniem gry na Xboksa One i PlayStation 4 pracuje studio The Workshop Entertainment – deweloperzy nie są znani szerszemu gronu graczy, ale byli odpowiedzialni za konsolową wersję The Evil Within. Wraz z Gearbox Software zaprojektowali także rozszerzenie Mr. Torgue’s Campaign of Carnage do Borderlands 2. Zespół współpracuje z twórcami APB: Reloaded – ekipą Reloaded Games.

APB: Reloaded zmierza na konsole Xbox One i PlayStation 4 - ilustracja #2

All Points Bulletin to osadzona w fikcyjnym mieście San Pero gra sieciowa, w której gracze opowiadają się po stronie jednej z dwóch frakcji – kryminalistów i zwalczających ich sił porządkowych. Spory udział w projektowaniu produkcji miał David Jones – twórca serii Grand Theft Auto.

Tytuł wydano pierwotnie w 2010 roku, ale zaledwie dwa miesiące po premierze wyłączono jego serwery. Jakiś czas później prawa do gry wykupiła firma K2 Network, która wraz z nowo utworzonym studiem Reloaded Games postanowiła wskrzesić produkcję w formule free-to-play. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ odświeżone All Points Bulletin cieszy się dużą popularnością – od premiery darmowej wersji zarejestrowało się w niej ponad 5 milionów użytkowników. Wkrótce w gangsterów i policjantów wcielić się będą mogli także posiadacze konsol.