Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2015, 19:41

autor: Góral

WRC 5 oficjalnie zapowiedziane. Premiera jesienią bieżącego roku

Od dobrych kilku miesięcy wiedzieliśmy, że powstaje kolejna odsłona serii WRC, jednak dopiero dziś oficjalnie zapowiedziano WRC 5 na konsole starej i obecnej generacji, handhelda PlayStation Vita oraz komputery PC. Tytuł zadebiutuje jesienią bieżącego roku.

W sierpniu 2014 roku dowiedzieliśmy się dzięki ogłoszeniu o pracę zamieszczonym we francuskim seriwsie AFJV, że w produkcji znajduje się gra WRC 5. Dziś na oficjalnym profilu wyścigowej serii na Facebooku oficjalnie zapowiedziano ten tytuł. Niestety nie zdradzono zbyt wielu informacji, ale zaprezentowano powyższy zwiastun oraz stwierdzono, że projekt trafi na konsole poprzedniej (w domyśle Xbox 360 i PlayStation 3) oraz obecnej generacji (zapewne chodzi o PlayStation 4 i Xboksa One, ciężko stwierdzić czy także Wii U), handhelda PlayStation Vita, a także komputery osobiste. Za produkcję odpowiada francuski deweloper Kylotonn Games, a wydawcą jest firma Bigben Interactive. Premiera WRC 5 odbędzie się jesienią bieżącego roku.

WRC 5 oficjalnie zapowiedziane. Premiera jesienią bieżącego roku - ilustracja #1
WRC 5 w skrócie:
  • Gatunek: symulator rajdowy
  • Deweloper: Kylotonn Games
  • Wydawca: Bigben Interactive
  • Platformy sprzętowe: PC, PSV, PS4, XOne, PS3, X360
  • Data premiery: jesień 2015 roku

Tytuł umożliwi zabawę w samochodach z sezonu 2015. Nie zabraknie nowych tras (brak konkretów) oraz nowych trybów gry (również brak szczegółów). Jednym z ambasadorów produkcji został natomiast Sebastien Chardonnet, który zaprezentował wygląd swojego tegorocznego pojazdu, zdobiony oczywiście reklamą WRC 5. Naturalnie pomaga on też w pracy deweloperom, którzy tworzą „prawdziwy rajdowy symulator”. Obecnie to wszystko, co wiemy. Na resztę szczegółów i prezentację rozgrywki musimy poczekać.

Seria WRC to cykl produkcji o tematyce rajdów samochodowych. Pierwszą odsłoną jest WRC: FIA World Rally Championship z 2010 roku, a kolejne tytuły ukazywały się co roku i były tworzone przez zespół Milestone. WRC 5 jest tworzone przez ekipę Kylotonn Games, mającą na swoim koncie m.in. Iron Storm, Speedball 2 Tournament czy też The Cursed Crusade.

Sebastien Chardonnet współpracuje z twórcami gry WRC 5.
Sebastien Chardonnet współpracuje z twórcami gry WRC 5.